Foto: EPA/Scanpix/LETA

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns atkārtoti apliecinājis Krievijas diktatoram Vladimiram Putinam gan savu, gan Ziemeļkorejas "pilnīgu atbalstu" agresorvalsts zvērībām Ukrainā, ziņo medijs "Sky News". Putins otrdien ieradās divu dienu vizītē Ziemeļkorejā.

Tāpat viņš atzinīgi novērtējis Krievijas "svarīgo lomu un misiju stratēģiskās stabilitātes, kā arī līdzsvara saglabāšanā pasaulē".

"Situācija pasaulē saasinās un strauji mainās. Šajā laikā mūsu mērķis ir stiprināt stratēģisko mijiedarbību ar Krieviju," komentējis Ziemeļkorejas vadītājs.

Putins jau pirms brauciena pateicies Ziemeļkorejai par atbalstu Krievijas iebrukumam Ukrainā un atkārtoti šo sentimentu uzsvēris arī sarunās ar Kimu. "Mēs augstu vērtējam jūsu konsekvento un nelokāmo atbalstu Krievijas politikai, tostarp attiecībā uz Ukrainu," uzsvēris Putins.

Vienlaicīgi viņš paziņoja, ka Krievija ar Ziemeļkoreju parakstīs vienošanos, kas stiprinās abu valstu sadarbību. Krievijas ziņu aģentūra RIA citēja Putinu, kurš norādījis, ka jaunais dokuments veidos abu valstu darbības pamatu ilgtermiņā. Viņš arī atzinīgi novērtējis abu valstu "tuvo draudzību, kuras pamatā ir vienlīdzība un cieņa pret savstarpējām interesēm", kā arī uzaicinājis Kimu vizītē uz Krieviju.

Putina vizīte Phenjanā ir pirmā Krievijas prezidenta vizīte Ziemeļkorejā pēdējo 24 gadu laikā. Medijs paredz, ka vizīte, visticamāk, transformēs abu valstu attiecības laikā, kad tās saskaras ar starptautisku izolāciju.

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!