Foto: AFP/Scanpix/LETA

Maskavas militārā tiesa piespriedusi 15 gadus vecam skolēnam piecus gadus nepilngadīgo kolonijā par skrejlapu izplatīšanu, kurās kritizēts Krievijas diktators Vladimirs Putins, ziņo radiostacija "Radio Brīvā Eiropa/Radio Brīvība" (RFE/RL).

15 gadus vecais Arsēnijs Trubins no Orlas apgabala tika apsūdzēts par ekstrēma satura propagandas materiālu izplatīšanu. Izmeklētāji apgalvoja, ka viņš darbojies pret Kremli noskaņotā Ukrainas pusē karojošā krievu brīvprātīgo leģiona "Brīvā Krievija" uzdevumā. Pusaudzis metis pastkastēs skrejlapas ar Putina attēlu un uzrakstu "Vai jums vajadzīgs šāds prezidents?".

Izmeklētāji norādīja, ka pusaudzis "aizrāvies ar politiku" un "liberālisma ideoloģiju", kā rezultātā viņš "neatbalsta Vladimira Putina politiku un neatbalsta karu Ukrainā". Turklāt viņš "izveidojis viedokli, ka Krievijas Federācijā nav vārda brīvības un neatkarīgu mediju", bet valstī valda "beztiesiskums un korupcija".

Trubins tiesā apgalvoja, ka Putina attēls, kas tika izmantots skrejlapās, bija brīvi pieejams internetā un neviens nedeva viņam instrukcijas izplatīt skrejlapas.

Trubins tika aizturēts 2023.gada septembrī.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!