Foto: Imago/Scanpix/LETA

Pēc ukraiņu raķešu trieciena Krievijas okupētajā Sevastopolē izsludināts ārkārtējais stāvoklis.

Okupācijas administrācijas vadītājs Mihails Razvožajevs parakstījis rīkojumu par ārkārtējā stāvokļa izsludināšanu līdz turpmākajam rīkojumam.

Kā ziņots, notriektas raķetes atlūzas svētdien krievu okupētajā Krimā Sevastopoles pludmalē nogalināja četrus cilvēkus, bet 151 guva ievainojumus. No viņiem 79 joprojām atrodas slimnīcā.

21 no cietušajiem, kas guvuši vissmagākās traumas, tikšot pārvesti uz Maskavu.

Pēc notikušā Sevastopoles pludmale ir slēgta.

Ārkārtējais stāvoklis ierobežo zināmas konstitucionālās brīvības, tajā skaitā pārvietošanās brīvību.

Sākotnēji par raķetes palaišanu atbildību uzņēmās Krievijas armija, taču vēlāk atsauca savu paziņojumu, apgalvojot, ka ukraiņi esot mērķējuši uz civilistiem.

Šos apgalvojumus skeptiski uztvēruši pat krievu propagandisti blogeri jeb tā dēvētie kara korespondenti, kas norādījuši, ka tuvumā atrodas vairāki Krievijas militārie objekti.

Sevastopole ir galvenā Krievijas Melnās jūras bāze, un pie pilsētas atrodas Balbekas kara lidlauks.

Krievijas armija izmanto okupētās Krimas teritoriju uzlidojumiem Ukrainai, un tāpēc tā kļuvusi par leģitīmu mērķi Ukrainas armijas prettriecieniem.

Tikmēr "rus.delfi.lv", publicējot "Deutsche Welle" ziņu, vēsta, ka Maskava saistībā ar raķešu triecienu pa Krimu piedraudējusi Vašingtonai ar sekām, jo uzskata, ka ASV ir saistītas ar civiliedzīvotāju bojāeju Krievijas okupētajā pussalā.

Kremļa runasvīrs Dmitrijs Peskovs 24. jūnijā paziņojis, ka ASV nepastarpinātā iesaiste karadarbībā, kuras rezultātā iet bojā mierīgie iedzīvotāji, nevar palikt bez sekām. Kādas tieši sekas tam būšot, rādīšot laiks.

Tāpat Krievijas Ārlietu ministrija pēc raķešu trieciena pa Sevostopoli uz pārrunām izsaukusi ASV vēstnieci Krievijā Linnu Treisiju. Sarunas laikā ASV vainotas hibrīdkarā pret Krieviju, kā arī norādīts, ka pašu modernāko ieroču piedāde Ukrainas armijai faktiski padarījusi Vašingtonu par "konflikta pusi", teikts ministrijas izplatītajā paziņojumā.

Britu raidsabiedrība BBC vēsta, ka Krievijas Aizsardzības ministrija paziņojusi – Ukraina šajā uzbrukumā izmantojusi ASV piegādātās "ATACMS" raķetes, ko arī programmējuši ASV speciālisti.

Peskovs arī esot šo uzbrukumu nodēvējis par "barbarisku", vainojot ASV "krievu bērnu nogalināšanā".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!