Foto: AP/Scanpix/LETA

Honkongas amatpersonas kritizējušas vismaz divas skolas, kurās Ķīnas himnas dziedāšana notikusi "pārāk klusi", raksta britu raidsabiedrība BBC.

Trešās skolas skolotāji ir lūgti palīdzēt skolēniem "izkopt ieradumu un pārliecību" attiecībā uz himnas dziedāšanu. Honkonga ir pastiprinājusi uzsvaru uz "patriotisku" izglītību kopš 2020. gada, kad Ķīna vērsās pret pilsētas demokrātisko kustību.

Amatpersonas sacīja, ka Honkongas un Makao luterāņu baznīcas pamatskolas skolēnu balsis bijušas "mīkstas un vājas", un tām "jābūt stiprākām".

Šie amatpersonu komentāri parādījās vairākos ziņojumos, ko izdeva pilsētas izglītības birojs pēc tam, kad tas bija pārbaudījis pamatskolas un vidusskolas, kā arī intervējis darbiniekus un vecākus.

No 20 skolām, kuru pārbaužu ziņojumi tika publicēti izglītības biroja tīmekļa vietnē, vismaz sešām tika ieteikts stiprināt mācību saturu, kas vērsts uz patriotisko audzināšanu.

Ziņojumos arī slavētas dažas skolas par skolēnu aizvešanu uz kontinentālo Ķīnu un par to, ka to skolēni "izrādīja pārliecību par valsts karoga pacelšanu".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!