Foto: AP/Scanpix/LETA

Nigērijā nedēļas nogalē vismaz 18 cilvēki gājuši bojā un aptuveni 30 ievainoti virknē nāvējošu sprādzienu, kurus, domājams, sarīkojušas sievietes pašnāvnieces, ziņo raidsabiedrība BBC.

Viens no sprādzieniem noticis sestdien Borno štata ziemeļaustrumos kādā kāzu ceremonijā. Tiek ziņots, ka spridzināšanā bojā gājuši seši cilvēki un vairāki tikuši ievainoti.

Dažas minūtes vēlāk nograndis sprādziens arī kādā slimnīcā, savukārt trešais sprādziens sarīkots kādas bēru ceremonijas laikā. Visi uzbrukumi notikuši Gvozas pilsētā, kas atrodas netālu no robežas ar Kamerūnu.

Varasiestādes savā paziņojumā norādījušas, ka kopumā uzbrukumos bojā gājuši 18 cilvēki, tai skaitā bērni un kāda grūtniece. Savukārt vietējie mediji ziņojuši, ka mirušo skaits esot daudz augstāks – vismaz 30 cilvēki.

Atbildību par uzbrukumu pagaidām neviens nav uzņēmies, tomēr BBC uzsver, ka iepriekš šādus uzbrukumus Borno štatā veikusi teroristiskā organizācija "Daesh Rietumāfrikas province" (ISWAP). Grupējums jau agrāk uzbrukumu veikšanai izmantojis meitenes un sievietes.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!