Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Grieķijas varasiestādes ierosinājušas kriminālvajāšanu par līdzdalību dedzināšanā pret astoņiem Kazahstānas pilsoņiem, vēsta BBC. Policijai ir aizdomas, ka viens no iemesliem plašajam meža ugunsgrēkam uz tūristu iecienītās Hidras salas, ir salūts ,kas palaists no īrētas jahtas. Uz jahtas atradies viens no Kazahstānas bagātākajiem iedzīvotājiem, Danijars Abulgazins.

Uzņēmējs īrējis jahtu "Persephoni" un atpūties netālu no Hidras salas, kur vēlāk izcēlās plaši ugunsgrēki. Sākotnēji varas iestādes apgalvoja, ka uguņošana palaista tieši no jahtas, taču tagad Grieķijas mediji ziņo, ka tas, iespējams, noticis no salas pludmales pēc tam, kad laiva un tās pasažieri piestājusi krastā.

Grieķijas sabiedrībā šī lieta izraisījusi sašutumu, ko veicinājušas arī ziņas, ka jahtas pasažieri īsi pēc 21.jūnija ugunsgrēka aizlidojuši mājās. Abulgazins gan apgalvo, ka jahtu noīrējis uz nedēļu un nākamajā dienā lidojis mājās, kāds arī vienmēr esot bijis viņa sākotnējais plāns.

Miljonārs atzina, ka esot runājis ar Grieķijas varasiestāžu pārstāvjiem, "kuri neizvirza nekādas pretenzijas pret mani vai maniem viesiem saistībā ar šo incidentu", un pauda pārsteigumu par apsūdzībām - ne viņš, ne viņa viesi neesot izdarījuši neko, kas varētu novest pie plašajiem ugunsgrēkiem.

Jāpiebilst, ka "Persephoni" apkalpe pēc uguņošanas un tam sekojošajiem meža ugunsgrēkiem tika aizturēta. Jahtas kapteinis un pirmais palīgs joprojām atrodas aizturēšanā, bet 15 citi apkalpes locekļi atbrīvoti pret drošības naudu. Jahtas iznomāšana uz nedēļu izmaksā 249 000 eiro.

Kā vēsta BBC, Abulgazins ir nozīmīga persona Kazahstānas naftas nozarē, un viņa personīgā bagātība tiek lēsta 400 miljonu dolāru (373 miljonu eiro) apmērā.

Kā ziņots, Grieķiju pēc stipra karstuma viļņa aizvadītajā nedēļas nogalē skāruši ap 40 plaši mežu ugunsgrēki, kuru savaldīšanu apgrūtina spēcīgs vējš. Cīnoties ar liesmām, piektdien gājis bojā viens brīvprātīgais ugunsdzēsējs.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!