Foto: AFP/Scanpix/LETA

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens pirmdien, 1. jūnijā, atbildējis uz kritiku par prezidenta Džo Baidena sniegumu pagājušās nedēļas vēlēšanu debatēs, uzsverot, ka Baidena politika viņa prezidentūras laikā ir vairojusi pasaules uzticību ASV valdībai, ziņo aģentūra "Reuters".

Viesojoties bezpeļņas organizācijas "Brookings Institution" rīkotā pasākumā, Blinkens saņēmis jautājumu, ko "draugiem un pretiniekiem" visā pasaulē vajadzētu zināt par ASV valdību Baidena vadībā.

Blinkens atbildējis, ka cilvēki visā pasaulē skatās uz to, ko Baidens ir paveicis kopš stāšanās amatā, nevis tikai vienā vakarā, līdz ar to cilvēki novērtējot viņa īstenoto politiku. "Viņi ir redzējuši prezidentu, kurš ir reinvestējis Ameriku, reinvestējis to pasaulē, aliansēs, partnerībās tādos veidos, kādus viņi meklē un vēlas," sacījis Blinkens.

"Ja mēs paskatāmies uz aptaujām visā pasaulē, jūs to redzat atkal un atkal, ka uzticība Amerikas valdībai pēdējo trīs ar pus gadu laikā ir dramatiski pieaugusi," uzsvēra Vašingtonas pārstāvis.

"Tas nenotiek tāpat vien. Tas ir mūsu īstenotās politikas galaprodukts, tas ir mūsu iesaistīšanās rezultāts. Viņi redz, ka prezidents Baidens ir vadījis ceļu visās šajās dažādajās jomās un veidos, kas pulcē cilvēkus un tādā pašā veidā koncentrējas un izaicinājumiem, kas mums ir priekšā un kas ir kopīgi arī citām valstīm," komentējis Blinkens.

Baidena atbalstītāji bija cerējuši, ka debates kliedēs bažas par viņa vecumu, tomēr tās tikai uzkurināja vēl lielāku satraukumu.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!