Foto: EPA/Scanpix/LETA

Krievijas Melnās jūras flote ir bijusi spiesta pārbāzēt gandrīz visus savus karakuģus no okupētās Krimas uz citām lokācijām. Kijivas uzbrukumu dēļ okupantu galvenais jūras kara flotes centrs kļūst neefektīvs, sarunā ar aģentūru "Reuters" skaidrojis Ukrainas jūras spēku komandieris Oleksijs Ņeižpapa.

Viņš norādīja, ka Ukrainas raķešu un jūras dronu triecieni nodarījuši smagus postījumus okupantu Sevastopoles bāzei. Tas esot loģistikas centrs, kas veic nozīmīgas funkcijas Krievijas Melnās jūras flotei – remontdarbus, apkopi, apmācības un munīcijas glabāšanu.

"Ir skaidri redzams, ka tagad viņi zaudē šo centru, Gandrīz visus galvenos kaujas gatavības kuģus ienaidnieks ir pārvietojis no Melnās jūras flotes galvenās bāzes. Kuģi tiek turēti Novorosijskā un daļa no tiem atrodas Azova jūrā," sarunā uzsvēra Ņeižpapa.

Viņš skaidroja, ka Novorosijskas jūras spēku bāzē nav tādu resursu, kādi tie ir Sevastopolē. Okupētās Krimas bāze līdz šim kalpoja kā raķešu uzglabāšanas un iekraušanas punkts, ko okupantu karakuģi izmantoja, lai veiktu gaisa triecienus Ukrainai, norādīja militārpersona.

"Es saprotu, ka viņi šobrīd mēģina atrisināt šo problēmu Novorosijskā," sprieda eksperts, raksturojot to kā "galveno problēmu" Krievijas Melnās jūras flotei.

Kijivas jūras spēku pārstāvis informēja, ka Ukrainai ir izdevies iznīcināt vai sabojāt kopumā 27 okupantu kuģus, tostarp piecus, kurus iznīcinājušas ukraiņu dronu izvietotās jūras mīnas netālu no Sevastopoles līča.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!