Foto: Shutterstock

Krievija pastiprina virtuālo privāto tīklu (VPN) pakalpojumu bloķēšanu un cenšas slēgt interneta telefoniju, lai ierobežotu iedzīvotāju piekļuvi patiesai informācijai un pastiprinātu viņu uzraudzību, teikts britu militārā izlūkdienesta jaunākajā ziņojumā.

Izlūkdienests pievērsa uzmanību Krievijas mediju uzraudzības dienesta "Roskomnadzor" solim, pēc kura pieprasījuma no Krievijas "App Store" tika izņemtas vairākas VPN lietojumprogrammas, jo tās esot nodrošinājušas piekļuvi "nelikumīgam saturam".

"Tas gandrīz noteikti ir paredzēts, lai ierobežotu Krievijas pilsoņu piekļuvi neatkarīgiem Krievijas un starptautiskajiem plašsaziņas līdzekļiem, kā arī lai atvieglotu izlūkdienestu iespējas izspiegot Krievijas pilsoņus," teikts pārskatā.

Atsevišķi Krievijas Federālais Drošības dienests (FSB) pieprasa telekomunikāciju operatoriem atslēgt VoIP interneta telefoniju, skaidrojot, ka tas nepieciešams, lai samazinātu krāpšanas gadījumu skaitu.

"Patiesībā mērķis, visticamāk, ir paplašināt Krievijas iestāžu iespējas izsekot un ierobežot privātpersonu un korporatīvo struktūru saziņu," pavēstīja izlūkdienests.

Abas minētās darbības atbilst Krievijas centieniem kontrolēt iekšzemes vidi un ierobežot iedzīvotāju piekļuvi informācijai, kas nesakrīt ar Kremļa naratīvu, norāda izlūkdienests.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!