Fоtо: Zuma Press/Scanpix/LETA

Baltkrievija un Ķīna pirmdien, 8. jūlijā, sākušas kopīgas militārās apmācības, paziņoja abu valstu Aizsardzības ministrijas. Mācības uzsāktas NATO samita Vašingtonā priekšvakarā un norisinās vien dažus kilometrus no robežas ar Poliju, ziņo aģentūra "Reuters".

"Pasaules notikumi ir satraucoši, situācija ir nemierīga, tādēļ mēs praktizēsim jaunas taktisko uzdevumu izpildes formas un metodes," komentējis Baltkrievijas speciālo operāciju pavēlniecības priekšnieks ģenerālmajors Vadims Deniseņko.

Manevri ar nosaukumu "Falcon Assault" ilgšot līdz 19. jūlijam. Tie norisinās poligonā Baltkrievijas dienvidaustrumos netālu no Brestas pilsētas, kas atrodas uz robežas ar Poliju.

Ķīnas aizsardzības ministrija pirmdien izplatītajā paziņojumā norādīja, ka tās karavīri Baltkrievijā ieradušies jau 6. jūlijā. "Kopīgo mācību mērķis ir uzlabot karaspēka koordinācijas spējas un padziļināt praktisko sadarbību starp abām armijām," paziņojumā informēja Pekina.

Nesaistīti ierakstā platformā "Telegram" Minska paziņoja, ka NATO spēku izmērs uz robežas ar Baltkrieviju strauji pieaug, kas it kā palielinot spriedzi reģionā. "Mūsu valsts veic visus iespējamos pasākumus, lai novērstu eskalāciju. Tomēr, ja kāds šķērsos mūsu robežas, reakcija būs skarba," teikts paziņojumā.

Abas Krievijas sabiedrotās valstis apmācības uzsāka NATO samita Vašingtonā priekšvakarā. Gaidāms, ka viens no galvenajiem jautājumiem alinases sabiedroto darba kārtībā būs turpmāks atbalsts Ukrainai.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !