Foto: AFP/Scanpix/LETA

Starp vairāk nekā 40 ukraiņu bojāgājušajiem, kas pirmdien tika nogalināti Krievijas plašajos gaisa uzbrukumos visā valstī, ir arī četri bērni, atsaucoties uz amatpersonu paziņojumu, raksta medijs "Sky News".

Okupantu uzbrukumi nogalināja divas meitenes – viena no tām bija astoņus, bet otra 14 gadus veca. Tāpat nogalināti arī divi zēni – vienam bija desmit gadi, otram – astoņi, norādīja Ukrainas Ģenerālprokuratūra. Vēl 12 bērni vecumā no diviem līdz 17 gadiem tika ievainoti, piebilsts paziņojumā.

Krievijas plašajā gaisa uzbrukumā pirmdien tika veikti triecieni vairākās Ukrainas pilsētās. Tā ietvaros okupanti bombardēja arī bērnu slimnīcu "Ohmatdet" Kijivā. Tā bija lielākā Krievijas īstenotā Kijivas bombardēšana gandrīz četru mēnešu laikā un viena no nāvējošākajām visā karā. Gaisa triecieni skāra septiņus no desmit pilsētas rajoniem, atzīmē "Associated Press" (AP).

Slimnīca ir Ukrainas lielākā bērnu medicīnas iestāde. Tās ēkai ir desmit stāvi un uzbrukuma laikā tajā aprūpēja aptuveni 670 pacientus, otrdien paziņoja "Ohmatdet" ģenerāldirektors Volodimirs Žovnirs. Raķete trāpīja slimnīcas divstāvu spārnā. "Ēka, kurā mēs veicām dialīzi bērniem ar nieru mazspēju vai akūtu intoksikāciju, ir pilnībā sagrauta," viņš sacīja.

Ukrainas Drošības dienests (SBU) otrdien soctīklos publicējis vairākus foto, kas apliecina, ka bērnu slimnīcai trāpīts ar krievu raķetēm "Kh-101". Fotogrāfijās no slimnīcas redzami spārnotās raķetes "Kh-101" dzinēja, korpusa, astes un raķetes spārnu atvēršanas mehānisma fragmenti, norāda SBU. Atrasti arī raķetes dzinēja korpusa fragmenti, tostarp sērijas numuri. Tāpat SBU norāda, ka video redzamās raķetes proporcijas, forma, izmēri un lidojuma trajektorija atbilst raķetei "Kh-101".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!