Foto: AP/Scanpix/LETA

Lielbritānijas premjers Kīrs Stārmers norādīja, ka Ukraina var izmantot Apveinotās Karalistes raķetes "Storm Shadow", lai uzbruktu militāriem mērķiem Krievijas teritorijā, raksta "Bloomberg".

Stāmers izteicās, ka Ukraina var izlemt, kādā veidā izmantot Apvienotās Karalistes piešķirtās raķetes.

Raķetes "ir jāizmanto saskaņā ar starptautiskajām humanitārajām tiesībām", piebilda premjers, norādot, ka "Storm Shadow" ir paredzēts izmantot "aizsardzības nolūkos". "Taču Ukrainai ir jāizlemj, kā to izvietot šiem aizsardzības mērķiem," izteicās jaunais Lielbritānijas valdības vadītājs.

"Storm Shadow" ir spārnotās raķetes, kuru darbības rādiuss pārsniedz 250 kilometrus. Ukraina ir paziņojusi, ka tai ir jāveic uzbrukumi militāriem mērķiem Krievijas iekšienē, lai aizsargātu sevi un atvairītu Krievijas uzbrukumus. Šis ir viens no galvenajiem jautājumiem, kas tiks apspriests NATO samitā.

Dažas Eiropas valstis, piemēram, Apvienotā Karaliste, ir paudušas atbalstu Ukrainas nostājai, taču ASV valdība līdz šim ir pretojusies visu ierobežojumu atcelšanai attiecībā uz Rietumu sniegto ieroču izmantošanu. ASV prezidenta Džo Baidena administrācija saka, ka tā nav atļāvusi Ukrainai veikt triecienus dziļi Krievijā.

Stārmera paziņojums sasaucas ar vārdiem, ko lietoja viņa priekšgājēja Riši Sunaka valdība. Sunaka vadītais ministru kabinets nekad nav skaidri paziņojis, ka Ukraina varētu izmantot "Storm Shadow", lai uzbruktu Krievijas iekšienē, taču deva mājienus, ka tas tā ir, sakot, ka raķešu izvietošana ir Kijivas ziņā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!