Foto: AFP/Scanpix
Nelielā Klusā okeāna valsts Tuvalu, kurai globālās sasilšnas iespaidotās jūras līmeņa celšanās dēļ draud applūšana, ir atzinusi Abhāzijas neatkarību, piektdien informē aģentūra "Interfax".

Kā informē vairuma pasaules valstu par Gruzijas provinci uzskatītās Abhāzijas ārlietu ministrija, valstī ieradīses Tuvalu valdības delegācija, lai nodibinātu kontaktus un parakstītu dokumentu par diplomātisko attiecību nodibināšanu.

Tuvalu atrodas uz vairākām salām un atoliem Polinēzijā. Valstiņā ir aptuveni 10 500 iedzīvotāju. Atbilstoši zinātnieku prognozēm, tuvākajās desmitgadēs lēzenajām salām draud gandrīz pilnīga applūšana, jo, kūstot polu ledājiem, ceļas pasaules okeāna līmenis.

Kā ziņots, Abhāzijas neatkarību 2008.gadā pēc Krievijas un Gruzijas militārā konflikta atzina Krievija un Nikaragva, bet 2009.gadā - Venecuēla un Klusā okeāna salu valsts Nauru.

2011. gad maijā par Abhāzijas neatkarības atzīšanu paziņoja vēl viena Klusā okeāna salu valsts  Vanuatu, taču drīz vien tur mainījās valdība un sekotāji atcēla savu priekšteču lēmumu.

Kopš 2006.gada Abhāzijas neatkarību atzīst arī otra separātiskā Gruzijas provinece Dienvidosetija un no Moldovas atšķēlusies Piedņestras Republika.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!