Foto: Reuters/Scanpix
Bahreinā ar notiesājošu spriedumu noslēgusies mediķu grupas tiesāšana: cietumsods piespriests 20 ārstiem un medicīnas māsām no Manamas slimnīcas, uz kuru tika vesti cietušie pēc nežēlīgajām kaujām Pērļu laukumā. Mediķus soda pēc panta par "sazvērestību, kas vērsta uz monarhijas gāšanu". Valsts Kara tiesa ārstiem piesprieda dažādu termiņu cietumsodus, no kuriem ilgākais ir 15 gadi, ziņo "The Times".

Pēc prokurora versijas, mediķi "ieņēma slimnīcu, sagrāba ķīlniekus un ātrās palīdzības mašīnas izmantoja ieroču un munīcijas piegādei protestētājiem, kuri februārī izgāja ielās, prasot demokrātiskas reformas." Mediķi tiek apsūdzēti arī par starptautisko mediju dezinformāciju: tiek pieņemts, ka ārsti "aplēja pacientus ar asinīm, lai kameru priekšā uzsvērtu ievainojumus". Pēdējais apgalvojums gan balstīts tikai uz dalībnieku pašu atzīšanos un kāda "slepena liecinieka" liecību. "Liecinieks" tiesas sēdēs neparādījās, uzsver laikraksts.

Apsūdzētie savukārt tiesā skaidroja, ka atzīšanās no viņiem iegūtas spīdzināšanas rezultātā un neatbilst patiesībai. Jo patiesībā viņi tiekot vajāti par medicīniskās palīdzības sniegšanu demonstrantiem, kuri protestēja pret valdību. Nada Daifa, kurai piespriesti 15 gadi cietumā, stāstīja, ka viņu spīdzināja ar strāvu, sita un draudēja izvarot: "Pēc visa tā viņi man atnesa parakstīt dokumentus. Es uz viņiem pat neskatījos, vienkārši ņēmu un parakstīju. Ko gan es varēju izdarīt?" Fatima Hadži sūdzējās par apsargu seksuālu uzmākšanos un īslaicīgu pilnīgu redzes zudumu pēc spīdzināšanas ar elektrošoku.

Bahreinas valdības preses sekretārs uzsver, ka "likuma priekšā visi ir vienādi".

Cilvēktiesību organizācija "Amnesty International" spriedumu jau nosaukusi par "taisnas tiesas izsmieklu". Lielbritānijas ārlietu ministrs Viljams Heigs atzinis, ka "šie satraucošie notikumi var pārraut Bahreinas valdības virzību uz dialogu un reformām, kas ir nepieciešamas ilgtermiņa stabilitātei valstī".

Kā ziņots, Bahreinā kopš februāra vidus noritēja masu demonstrācijas, kuru dalībnieki pieprasīja valsts pārvaldes liberalizāciju.

Martā, aicinot palīgā Saūda Arābijas un Apvienoto Arābu Emirātu spēkus, protesti tika apspiesti. Desmitiem cilvēku gāja bojā, vairākus simtus arestēja.


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!