Foto: AFP/Scanpix
Krievijas galvaspilsētā Maskavā protestētāji, kuri pulcējās Bolotnaja laukumā, pamazām sākuši izklīst, solot pēc nedēļas – 24.decembrī pulcēties atkal, vēsta BBC.

Maskavā protestā pulcējās apmēram 20 000 cilvēku, kuri pieprasīja anulēt Valsts domes vēlēšanu rezultātus, atlaist Krievijas vēlēšanu komisijas vadību un rīkot jaunas vēlēšanas.


"24.decembrī mēs šeit sanāksim atkal, tad mūs, iespējams, būs divas reizes vairāk," protestētājiem dodoties mājās, teicis viens no akcijas rīkotājiem.

Bolotnaja laukumā akcija norisinājās mierīgi, to uzraudzīja policija un virs protestētāju galvām riņķoja arī likumsargu helihopteri. BBC vēsta, ka pasākuma organizētāji rūpīgi sekoja akcijas norisei un arī policija pret sanākušajiem izturējās korekti.

Citviet Krievijas pilsētās, kurās arī sestdien notiek protesti, ir vairāki desmiti aizturēto.

Arī citviet protesta akcijas pamazām izklīst. Sanktpēterburgas Pionieru laukumā bija sapulcējušie apmēram 10 000 cilvēku.

Daudzviet cilvēki protestējuši, izkliedzot saukļus, kuri galvenokārt vērsti pret Vladimira Putina politiku, citviet cilvēki akcijā piedalījās, vien turot rokās plakātus.

Jau vēstīts, ka saskaņā ar svētdien notikušo vēlēšanu provizoriskajiem rezultātiem iekļūšanai parlamenta apakšpalātā nepieciešamo 7% vēlētāju atbalstu ieguvušas četras partijas. Premjerministra Vladimira Putina vadītā "Vienotā Krievija", kuras saraksta līderis bija valsts prezidents Dmitrijs Medvedevs, saņēmusi 49,3% balsu, kas nozīmē, ka partijai Valsts domē ir nodrošinātas vairāk nekā puse vietu jeb 238 no 450 deputātu vietām, kas gan ir par 77 vietām mazāk nekā līdzšinējā Valsts domes sasaukumā. Krievijas Federācijas Komunistiskā partija ieguvusi 19,2% un 92 deputātu vietas, "Taisnīgā Krievija" - 13,25% un 64 deputātu mandātus, bet Krievijas Liberāldemokrātiskā partija- 12% balsu un 56 deputātu vietas Valsts domē.

Svētdien notikušās Valsts domes vēlēšanas kritizēja starptautiskie novērotāji no Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) un Eiropas Padomes.

Par vēlēšanu norises pārkāpumiem ziņoja ne tikai starptautiskie un vietējie vēlēšanu novērotāji un opozīcijas aktīvisti, bet arīValsts domē iekļuvušās Komunistiskās partijas un "Taisnīgās Krievijas" līderi Genadijs Zjuganovs un Sergejs Mironovs. Zjuganovs pavēstīja, ka "Vienotā Krievija" sev pieskaitījusi par 15% vairāk balsu nekā bija patiesībā, solot izmeklēt vēlēšanu rezultātus visos reģionos. Savukārt Mironovs paziņoja, ka vislielākā krāpšanās notikusi Sanktpēterburgā.

Maskavā, Sanktpēterburgā un citās Krievijas pilsētās kopš svētdienas notiek protesta akcijas pret pārkāpumiem Krievijas Valsts domes vēlēšanās, kurās aizturēti simtiem cilvēku. Protesti notikuši arī citur Krievijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!