Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Krievijas un Baltkrievijas prezidenti Vladimirs Putins un Aleksandrs Lukašenko tuvāko nedēļu laikā tiksies klātienē Maskavā, svētdien pavēstīja Kremlis.

Precīzs tikšanās laiks pagaidām netiek minēts.

Abi līderi pēdējā laikā vairākkārt sazinājušies telefoniski par krīzi Baltkrievijā, arī svētdien, kad Putins apsveicis Lukašenko 66.dzimšanas dienā.

"Tika apstiprināts abpusējs noskaņojums uz tālāku Krievijas-Baltkrievijas savienības nostiprināšanu un savstarpēji izdevīgas sadarbības paplašināšanu visos virzienos," teikts Kremļa paziņojumā.

Putins ceturtdien paziņoja, ka Maskava ir gatava nosūtīt uz Baltkrieviju tiesībsargājošo iestāžu rezerves kontingentu, lai apspiestu pret Lukašenko autoritāro režīmu vērstos protestus.

Intervijā valstij piederošajam televīzijas kanālam "Rossija-1" viņš izteicās, ka Krievija "pēc (..) Lukašenko lūguma jau izveidojusi tiesībsargāšanas iestāžu darbinieku rezervi" nosūtīšanai uz Baltkrieviju.

Putins gan piebilda, ka tā tikšot izmantota vienīgi gadījumā, ja situācija kļūtu nekontrolējama, "ja ekstrēmisti, maskējoties ar politiskiem lozungiem, pārkāps zināmu robežu un sāks laupīšanu, automašīnu, namu, banku dedzināšanu, mēģinās ieņem administratīvās ēkas un tamlīdzīgi".

Baltkrievijā joprojām nerimst protesti pret 9.augustā notikušo prezidenta vēlēšanu viltošanu un autoritāro prezidentu Aleksandru Lukašenko, kas bieži pārauguši protestētāju sadursmēs ar drošības spēkiem. Protestu gaitā tūkstošiem cilvēku aizturēti, vairāki simti ievainoti. Daudzu valsts uzņēmumu strādnieki streiko.

Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem vēlēšanās Lukašenko, kas ir pie varas kopš 1994.gada, ieguvis 80,1% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska - 10,1%, taču opozīcija uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti un vēlēšanās pārliecinoši uzvarējusi Tihanovska. Arī Eiropas Savienība vēlēšanu rezultātus neatzīst.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!