Foto: AFP/Scanpix/LETA

Igaunija pēdējās nedēļas laikā atklāto Covid-19 gadījumu kumulatīvā rādītāja ziņā ierindojusies pirmajā vietā pasaulē, apsteidzot Čehiju, kurā šis skaitlis pēdējo nedēļu laikā bijis visaugstākais, piektdien vēsta laikraksts "Postimees", atsaucoties uz Džonsa Hopkinsa universitātes datiem.

Septiņu dienu kumulatīvais saslimstības rādītājs, rēķinot uz miljonu iedzīvotāju, Igaunijā sasniedzis 1111 un nedēļas laikā pieaudzis par 15%, tikmēr Čehijā tas krities par 5,4% un pašlaik ir 1086. Trešajā vietā ierindojas Melnkalne, kur septiņu dienu rādītājs ir 903.

Latvija sarakstā ir 33.vietā un Lietuva 49.vietā. Septiņu dienu kumulatīvais rādītājs, rēķinot uz miljonu iedzīvotāju, abās valstīs ir attiecīgi 273 un 162.

14 dienu kumulatīvais rādītājs Čehijai gan joprojām ir visaugstākais, taču, ja saglabāsies pašreizējās tendences, Igaunijas pakāpšanās pirmajā vietā arī šajā ailītē ir tikai laika jautājums, norāda avīze.

Kā ziņots, Igaunijas Veselības departamenta aprēķinātais 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju 12.martā sasniedzis 1465,1. Pozitīvo testu īpatsvars aizvadītajā diennaktī valstī bija 18,8%.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!