Foto: EPA/Scanpix/LETA

41 valsts apsolījusi vairāk nekā 2,44 miljardus ASV dolāru (2,2 miljardi eiro) humānajai palīdzībai Afganistānai un tās kaimiņvalstīm 2022. gadā, pavēstīja ANO ģenerālsekretāra asistente humānajos jautājumos Džoisa Msuja.

Viņa par to paziņoja ceturtdien starptautiskas ziedojumu vākšanas konferences noslēgumā.

Virtuālajā konferencē ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs norādīja, ka 95% afgāņu cieš no pārtikas trūkuma, piebilstot, ka pieaugošās nabadzības dēļ cilvēkiem nākas pārdot bērnus vai savus orgānus, lai pabarotu ģimeni.

Lai palīdzētu afgāņiem, Gutērrešs aicināja atvēlēt 4,4 miljardus dolāru (četri miljardi eiro) pasākumiem, kas var glābt cilvēku dzīvības.

Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka konferencē paziņoja, ka Vācija atvēlēs palīdzībai afgāņiem papildu 200 miljonus eiro.

ASV Valsts departaments solīja ziedot gandrīz 204 miljonus dolāru (184 miljoni eiro), līdz ar to ASV kopš augusta, kad Afganistānā varu sagrāba talibi, humānajai palīdzībai afgāņiem atvēlējušas jau vairāk nekā 720 miljonus dolāru (649 miljoni eiro).

ANO organizēja konferenci sadarbībā ar Vāciju, Lielbritāniju un Kataru.

Pēc talibu nākšanas pie varas un starptautisko spēku haotiskās aiziešanas no Afganistānas humānā situācija valstī ir pasliktinājusies.

Talibu režīma dēļ Afganistānai apturēta attīstības palīdzība un iesaldētas Afganistānas centrālās bankas rezerves. Vēl neviena valsts nav atzinusi talibu valdību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!