"Mēs kompensēsim mūsu pilsoņiem un uzņēmējiem jau samaksātās soda kvītis par Covid-19 ierobežojumu pārkāpšanu, izņemot tos, kas piemēroti par pašizolācijas pārkāpumiem slimošanas laikā. Savukārt nesamaksātos sodus – anulēsim", sola Maskavas mērs.
Kopējā sodu summa, kas jāanulē vai jāatlīdzina iedzīvotājiem, sasniedz 13,6 miljardus Krievijas rubļu (22,6 miljoni eiro). Rietumu sankciju spiediena apstākļos šīs kompensācijas kļūs par jūtamu atbalstu maskaviešiem, skaidro mērs. Amnestija attiecināma uz tiem sodiem, kurus piemērojusi Maskavas pilsētas pašvaldība un tās izpildinstitūcijas.
Lai saņemtu kompensāciju, pretendentam par to ir jāaizpilda iesniegums.
Lielākā daļa no Covid-19 ierobežojumiem Maskavā tika atcelta februāra otrajā pusē un marta sākumā. Iepriekšējās diennakts laikā Krievijas galvaspilsētā ir konstatēti 172 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, bet miruši 15 ar Covid-19 inficēti cilvēki. Saskaņā ar oficiālajiem datiem kopš pandēmijas sākuma Maskavā kopumā ir konstatēti vairāk nekā 2,5 miljoni ar Covid-19 gadījumi.
Pret Krieviju ir vērstas bezprecedenta starptautiskās ekonomiskās sankcijas par tās brutālo iebrukumu Ukrainā.
Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".
Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.
Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".
Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.