Foto: AFP/Scanpix/LETA

Ukrainā no Eiropas Savienības (ES) jau ir atgriezušies 3 miljoni ukraiņu, kas bija atstājuši dzimteni pirmajos kara mēnešos, preses konferencē Prāgā paziņoja ES iekšlietu komisāre Ilva Johansone.

"Pēc mūsu datiem, Eiropas Savienībā iebraukuši 6,7 miljoni ukraiņu, bet apmēram 3 miljoni jau ir atgriezušies. Pieteikumu pagaidu aizsardzībai iesniedza 3,7 miljoni ukraiņu," sacīja Johansone.

Eirokomisāre piebilda, ka šie skaitļi nav pavisam precīzi, jo ukraiņi bieži iesnieguši pieteikumu vispirms vienā ES valstī, bet pēc tam – citā, vispār nav iesnieguši pieteikumu, vai aizbraukuši pēc pieteikuma iesniegšanas.

"Tāpēc pašlaik ES teritorijā atrodas apmēram 3,2 līdz 3,7 miljoni ukraiņu," sacīja Johansone.

Viņa lēsa, ka vislielākais ukraiņu bēgļu skaits attiecībā pret uzņemošās valsts iedzīvotāju skaitu ieradās Čehijā. Otrajā vietā ir Polija, trešajā – Igaunija, ceturtajā – Lietuva, piektajā – Bulgārija, bet sestajā vietā – Latvija.

Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūra "Frontex" jūnija beigās paziņoja, ka kopš Krievijas pilna apjoma iebrukuma Ukrainā sākuma Eiropas Savienībā iebraukuši vairāk nekā 6 miljoni Ukrainas pilsoņu. Tajā pašā laikā 3,1 miljoni ukraiņu izbraukuši no ES uz dzimteni.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!