Foto: AFP/Scanpix/LETA

Krievija noraidījusi ANO priekšlikumu par demilitarizētas zonas izveidi ap Krievijas sagrābto Zaporižjas atomelektrostaciju (AES) Ukrainā.

Kā apgalvoja Krievijas Ārlietu ministrijas pārstāvis, plāns ir nepieņemams, jo tādējādi spēkstacija būtu pakļauta vēl lielākam apdraudējumam.

Krievija sagaida, ka Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras (IAEA) eksperti "tuvākajā nākotnē" apmeklēs Zaporižjas AES.

Mediji ziņo, ka pastāv domstarpības par maršrutu, kā ekspertiem vajadzētu ierasties Zaporižjas AES, un tas aizkavē viņu misijas sākumu.

Zelenskis ar Gutērrešu runājis par labības eksportu, gūstekņiem un Krievijas kodolšantāžu

Ukrainas prezidentam Volodimiram Zelenskim Ļvivā bijusi tikšanās ar ANO ģenerālsekretāru Antoniu Gutērrešu, un tās gaitā puses runājušas par labības eksportu, gūstekņu jautājumu un Krievijas kodolšantāžu.

"Apspriedām iespējamos [labības iniciatīvas] attīstības virzienus, ukraiņu nelikumīgās un piespiedu deportācijas jautājumus, mūsu karavīru un mediķu atbrīvošanu no gūsta," sociālajā tīklā "Facebook" ceturtdien pavēstīja Zelenskis.

Īpaša uzmanība tika veltīta Krievijas kodolšantāžai Zaporižjas atomelektrostacijā, norādīja prezidents.

"Šim apzinātajam teroram no agresora puses var būt globālas katastrofiskas sekas. Tāpēc ANO ir pienākums garantēt šī stratēģiskā objekta drošību, tā demilitarizāciju un pilnīgu atbrīvošanu no Krievijas karavīriem," izsakoties par tikšanās rezultātiem, uzsvēra Zelenskis.

Zelenskim pirms tikšanās ar Gutērrešu bija sarunas ar Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoganu, taču informācija par to saturu netiek sniegta.

Šobrīd Ļvivā sākušās trīspusējas Zelenska, Gutērreša un Erdogana sarunas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!