Foto: AP/Scanpix

Belbekas militārajā lidlaukā Sevastopolē un Kerčā, Krievijas okupētajā Ukrainas Krimas pussalā, ceturtdienas vakarā bijuši dzirdami sprādzieni, savukārt Krievijas Belgorodas apgabalā, kas robežojas ar Ukrainu, aizdegusies munīcijas noliktava, liecina vietējo iedzīvotāju medijiem un sociālajos tīklos sniegtā informācija.

"Aculiecinieki ziņo par virkni sprādzienu Belbekas aerodroma rajonā. Bija dzirdama sirēna, cilvēki redzēja Ārkārtējo situāciju ministrijas mašīnas, kuras devās uz turieni," teikts ziņapmaiņas platformas "Telegram" kanālā "ČP Sevastopoļ".

Aģentūra "Reuters", atsaucoties uz avotiem okupētajā Krimā, vēsta, ka Belbekas lidlaukā nogranduši vismaz četri sprādzieni.

Okupantu ieceltais Sevastopoles gubernators Mihails Razvozžajevs paziņojis, ka Krievijas pretgaisa aizsardzība virs Belbekas lidlauka notriekusi bezpilota lidaparātu.

Spēcīgi sprādzieni ceturtdienas vakarā bijuši dzirdami arī Kerčā, kur sākas pēc Krimas okupācijas uzceltais tilts, kas pussalu savieno ar Krieviju, atsaucoties uz vietējiem iedzīvotājiem, ziņo raidorganizācija "Radio Brīvā Eiropa/Radio Brīvība"(RFE/RL). Sprādzieni bijuši tik stipri, ka trīcējuši logu stikli un ieslēgusies automobiļu signalizācija.

Okupantu ieceltā Krimas vietvalža Sergeja Aksjonova padomnieks Oļegs Krjučkovs platformā "Telegram" ierakstījis, ka "Kerčā iedarbojušās pretgaisa aizsardzības sistēmas", piebilstot, ka "draudu pilsētai un tiltam nav".

Liels ugunsgrēks izcēlies munīcijas noliktavā Krievijas Belgorodas apgabala Timonovas ciemā, kas atrodas netālu no Ukrainas robežas, dzirdami spēcīgi sprādzieni, liecina sociālajos tīklos izplatīts video.

Belgorodas apgabala gubernators Vjačeslavs Gladkovs vēlāk apstiprināja, ka aizdegusies munīcijas noliktava un tiek evakuēti Timonovas un Solotu ciemu iedzīvotāji.

Gladkovs piebilda, ka upuru un cietušo neesot, bet ugunsgrēka cēlonis tiekot noskaidrots.

Ukrainas prezidenta biroja vadītāja padomnieks Oleksijs Arestovičs, komentējot sprādzienus Belbekas lidlaukā un Kerčā, kā arī ugunsgrēku munīcijas noliktavā Belgorodas apgabalā, platformā "Telegram" ierakstījis: "Kā jūs saprotat, mums ar to nav saistības. Smēķēt vajag mazāk."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!