Foto: AP/Scanpix/LETA

Ukrainā likvidēto Krievijas karavīru skaits ir pārsniedzis 50 tūkstošu atzīmi, otrdien, 6. septembrī, ziņo Ukrainas Bruņoto spēku Ģenerālštābs.

Saskaņā ar šiem Ukrainas sniegtajiem datiem aizvadītajā diennaktī likvidēto okupantu skaits pieaudzis par aptuveni 350 cilvēkiem, kopumā kopš iebrukuma sākuma sasniedzot 50 150.

Tāpat diennakts laikā iznīcināti deviņi iebrucēju tanki, kopējam skaitam sasniedzot 2077. Savukārt iznīcināto bruņumašīnu skaits pieaudzis par 25 un kopumā ir 4484.

Lielākos zaudējumus pagājušajā diennaktī okupanti cietuši Doneckas virzienā, precizēts paziņojumā.

Šie ir Ukrainas sniegtie dati un kara laikā nav neatkarīgi pārbaudāmi, bet augusta sākumā Pentagons lēsa, ka Krievijas spēki Ukrainā kā kritušos uz ievainotos ir zaudējuši 80 tūkstošus karavīru.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!