Foto: AP/Scanpix/LETA

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens ceturtdien paziņoja par militāro palīdzību Ukrainai un citām Eiropas valstīm, kuras Krievija apdraud, vairāk nekā divu miljardu ASV dolāru vērtībā, informē medijs "Associated Press" (AP).

Blinkens sacīja, ka ASV prezidenta Džo Baidena administrācija nodrošinās divus miljardus dolāru militārajam finansējumam Ukrainai un 18 tās kaimiņiem, tostarp NATO dalībvalstīm un reģionālajiem drošības partneriem, "kas ir potenciāli ir Krievijas agresijas apdraudēti nākotnē".

ASV šo summu piešķir papildus 675 miljonu dolāru vērtiem smagajiem ieročiem, munīcijai un bruņutransportieriem, kas paredzēti tikai Ukrainai, par kuriem Pentagona vadītājs Loids Ostins paziņoja konferencē Vācijā. Šajā paketē ietilpst haubices, artilērijas munīcija, kājnieku mašīnas "Humvee", bruņotas ātrās palīdzības mašīnas, prettanku raķešu sistēmas.

"Karš šobrīd ir iegājis nozīmīgā posmā, Ukrainas spēkiem, sākot pretuzbrukumu valsts dienvidos," norādīja Ostins, piebilstot, ka "tagad mēs redzam mūsu kopīgo centienu panākumus kaujas laukā".

ASV amatpersonas sacīja, ka ieguldījumi ir paredzēti, lai parādītu, ka amerikāņu atbalsts Ukrainai, saskaroties ar Krievijas iebrukumu, ir nelokāms, raksta AP.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!