Foto: EPA/Scanpix/LETA

Krievijas skolotāji, kas māca bērnus okupētajās Ukrainas teritorijās, tiks sodīti, otrdien paziņoja Ukrainas vicepremjere un ministre okupēto teritoriju reintegrācijas jautājumos Irina Vereščuka.

Harkivas apgabalā pēdējo dienu laikā tika aizturēti skolotāji no Krievijas, kas ukraiņu skolās bija mācījuši bērnus pēc Krievijas izglītības programmas. Krievijas karaspēks atkāpjoties šos skolotājus pameta.

"Mūsu valsts teritorijā pašlaik atrodas Krievijas pilsoņi, kas nelikumīgi atbrauca uz pagaidām okupētām teritorijām un tur īstenoja nelikumīgu darbību. Mēs daudzreiz esam brīdinājuši, ka tas ir noziegums, bet viņi neieklausījās. Viņi nav Ukrainas pilsoņi, lai viņus varētu tiesāt par kolaboracionismu. Ženēvas konvenciju pārkāpšana, konkrēti - par bērnu mācīšanu okupētajās teritorijās viņiem ierastās kultūras tradīcijās un viņu valodā, ir kara likumu pārkāpšana, par ko ir paredzēta atsevišķa atbildība. Es apliecinu, ka Krievijas pilsoņi noteikti tiks sodīti, ja nekavējoties nepametīs mūsu teritoriju," paziņoja Vereščuka.

Vicepremjere uzsvēra, ka Krievijas skolotāji netiks uzskatīti par gūstekņiem apmaiņai, jo viņi nav karadarbības dalībnieki.

Ukrainas mediji ir ziņojuši, ka Krievijas okupētajā Mariupoles pilsētā pirmo klašu skolēni tiek spiesti mācīties Krievijas himnu un viņiem tiek stāstīts par "ukraiņiem - nacistiem".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!