Foto: AFP/Scanpix/LETA

Ukrainas armijas veiksmīgais pretuzbrukums pret krievu iebrucējiem nebija pārsteigums Kijivas sabiedrotajiem un partneriem, otrdien preses konferencē Pentagonā sacīja ASV Aizsardzības ministrijas preses sekretārs gaisa spēku brigādes ģenerālis Pats Raiders, norādot, ka pārsteigti bijuši vienīgi krievi. Savukārt medijs "Al Jazeera" ziņo, ka Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis apmeklējis atbrīvoto Izjumu.

"Es uzskatu - ja kāds bija pārsteigts, vienīgi balstoties ziņojumos, ko es esmu redzējis attiecībā uz Krievijas armijas reakciju, tad tie, iespējams, ir krievi," sacīja Pentagona oficiālais pārstāvis, teikts preses konferences atreferējumā ASV Aizsardzības ministrijas mājaslapā.

"Kopš Krievijas iebrukuma sākuma mēs nepārprotami esam redzējuši , ka ukraiņi demonstrē apbrīnojamas adaptēšanās spējas un spējas ļoti efektīvi izmantot kaujas jaudas," norādīja Raiders.

"Tāpēc mums tas nav pārsteigums, ka viņi ir virzījušies uz priekšu ātri."

Ukrainas armija arī izmantoja militārās izdevības, kas pavērās kaujas laukā. Tam pierādījums ir pretuzbrukums Harkivas apgabalā, sacīja ģenerālis.

Karā ir neskaidrības, bet patlaban "Ukraina turpina kaujās izmantot ASV un citu starptautisko partneru sniegto palīdzību ļoti efektīvi, lai cīnītos un aizstāvētu savu valsti," atzina Raiders.

Zelenskis apmeklē atbrīvoto Izjumu


Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis 14.septembrī apmeklēja Izjumu, kuru ukraiņu spēki nesen atbrīvoja. Ukrainas prezidents pateicās karavīriem par savas zemes atbrīvošanu no okupantu spēkiem un svinīgi pacēla Ukrainas karogu virs pilsētas domes, raksts medijs "Al Jazeera".

"Mūsu zili- dzeltenais karogs tagad plīvo atbrīvotajā Izjumā. Tā būs arī citās šobrīd okupētajās pilsētās un ciemos," apmeklējuma laikā, sacīja Zelenskis.
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!