Foto: Kadrs no video

Piektdien sprādziens nograndis Krievijas radītās pseidorepublikas ģenerālprokuratūras ēkā Luhanskā, vēsta Krievijas mediji.

Sprādziens noticis "ģenerālprokurora" Sergeja Gorenko kabinetā. Gorenko no gūtajiem ievainojumiem miris, ziņo "Interfax", taču oficiāla apstiprinājuma tam pagaidām nav.

Video no notikuma vietas redzams, ka kabineta logi izsisti uz āru, kas var liecināt, ka sprādziens noticis no iekšpuses.

Savukārt okupētajā Berdjanskā nogalināts okupantu administrācijas ieceltais pilsētas galvas vietnieks Oļegs Boiko un viņa sieva Ludmila, ziņo raidsabiedrības BBC krievu valodas dienests. Boiko kundze arī sadarbojās ar okupantiem un vadīja vēlēšanu komisiju "referenduma" sarīkošanai.

Abi nogalināti pie savas garāžas vienā no pilsētas mikrorajoniem.

Piektdien jau ziņots par sprādzieniem okupētās Hersonas centrā. Saskaņā ar Krievijas mediju ziņām pret administrācijas ēkām bijis vērsts Ukrainas raķešu trieciens.

Par sprādzieniem sociālajos tīklos piektdien ziņots arī no Melitopoles.

Vēstīts, ka Ukrainas spēki kopš septembra sākuma guvuši panākumus pret okupantiem. Ukraina par pretuzbrukuma sākumu Hersonas apgabalā paziņoja 29. augustā, taču vēlāk kļuva zināms, ka vērienīga operācija notiek arī Harkivas apgabalā, kur okupantu spēki īsā laikā padzīti no plašām teritorijām. Kopš septembra sākuma ir atbrīvoti tūkstošiem kvadrātkilometru valsts teritorijas un Harkivas apgabalā atkarotas vairāk nekā 300 apdzīvotas vietas.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!