Foto: AFP/Scanpix/LETA

Gan ar sankcijām, gan ar Krievijas politisko izolāciju ir jāpaaugstina cena, kāda agresoram jāmaksā par iebrukumu Ukrainā, sestdien NATO augstākās militārās institūcijas – Militārās komitejas – sanāksmē Tallinā paziņoja Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa.

"Ja mēs izlēmīgi neapturēsim Krievijas agresiju, neviena valsts nevarēs justies drošībā," sacīja Igaunijas premjerministre, paziņojot, ka karš pret Ukrainu uz NATO sliekšņa ir mūsu paaudzes visnopietnākā drošības situācija visai cilvēcei.

Kā pauda Kallasa, militārā palīdzība Ukrainai ir iedarbīga un ir vēl vairāk jāpalielina, bet NATO vajadzētu ātri izpildīt Madrides samita lēmumus, kas balstīti NATO sabiedroto vienprātīgā secinājumā, ka Krievija ir galvenais drauds aliansei un tās sabiedrotajiem.

"Krievija par jebkādu cenu vēlas iznīcināt mūsu vienotību un piespiest mūs atteikties no atbalsta Ukrainai. Savā terorisma taktikas arsenālā Kremlis izmanto globālo badu un iebiedēšanu ar kodolkatastrofu, bet enerģiju izmanto kā šantāžas instrumentu," secināja Igaunijas valdības vadītāja, kura piebilda, ka attiecībās ar Krieviju nepieciešama ilgtermiņa saprātīga savaldīšanas politika.

Jūnijā samitā Madridē NATO nolēma būtiski pastiprināt aizsardzības un savaldīšanas spējas Austrumu flangā. Kallasa norādīja, ka ir sākta šo lēmumu īstenošana un līdz samitam Viļņā, kas gaidāms nākamā gada jūnijā, ir jāpanāk nozīmīgs progress.

Kremlim ir viens liels mērķis: terorizēt un piepildīt savu imperiālistisko sapni, bet sarunas Kremlis vēlas tikai tādēļ, lai iegūtu kaut ko, kas tam nepieder, par savu vēstījumu NATO Militārajai komitejai Kallasa rakstīja tviterī.

NATO Militārās komitejas sanāksme Tallinā notiek no piektdienas līdz svētdienai.

Militārās komitejas konferenci Tallinā vadīs NATO Militārās komitejas priekšsēdētājs admirālis Robs Bauers. Katrā sesijā viņam palīdzēs NATO spēku Eiropā pavēlnieks ASV ģenerālis Kristofers Kavoli un Sabiedroto Transformācijas pavēlniecības komandieris ģenerālis Filips Laviņs.

NATO Militārā komiteja ir augstākā NATO militārā institūcija. Komiteja bruņoto spēku komandieru līmenī tiekas trīs reizes gadā, tādējādi nodrošinot Ziemeļatlantijas Padomei informatīvo atbalstu svarīgos militāros un drošības jautājumos, lai alianse varētu efektīvi reaģēt uz globālajiem drošības izaicinājumiem. Divas Militārās komitejas sanāksmes notiek NATO štābā Briselē, savukārt vienu sanāksmi pēc rotācijas principa organizē kāda no NATO dalībvalstīm.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!