Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Krievijas Kurskas un Belgorodas apgabalos, kas robežojas ar Ukrainu, ceturtdienas vakarā notika sprādzieni, kuros apgabalu gubernatori vainoja Ukrainas armiju.

Kurskas apgabalā notika sprādziens elektrības apakšstacijā pie Ukrainas robežas, atstājot bez strāvas Tjotkinas un Popovas-Ļežaču ciematus, paziņoja apgabala gubernators Romans Starovoits.

Viņš apgalvoja, ka sprādzienu izraisījusi apšaude no Ukrainas puses un minētajos ciematos fiksēti 15 trāpījumi, bet vietējie iedzīvotāji nav cietuši.

Starovoits arī paziņoja, ka ceturtdien ticis apšaudīts Gujevas ciems, kur šāviņu trāpījumos vietējā kultūras namā izsisti logi, bet nav cietušo.

Kopš Krievijas pilna apjoma iebrukuma Ukrainā sākuma Kurskas apgabalā ir spēkā terorisma draudu dzeltenais režīms. Apgabala pierobežas teritorijas vairākkārt tikušas apšaudītas.

Ceturtdienas vakarā tika ziņots arī par sprādzieniem Belgorodas pilsētā. Aculiecinieki sociālajos tīklos rakstīja, ka izcēlies ugunsgrēks blakus cukurfabrikai, bet pirms tā iedzīvotāji dzirdējuši skaļiem sprādzieniem līdzīgas skaņas.

Belgorodas apgabala gubernators Vjačeslavs Gladkovs paziņoja, ka Ukrainas Bruņotie spēki apšaudījuši munīcijas noliktavu un munīcija eksplodējusi, bet upuru neesot.

Pirms tam ceturtdien Belgorodā tika bojāta daudzstāvu dzīvojamēka, kurā trāpīja raķetes vai notriekta lidaparāta atlūzas, un pilsētā iedarbojās pretgaisa aizsardzības sistēma.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!