Foto: AP/Scanpix/LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins piektdien paziņoja, ka šobrīd neplāno masveida triecienus pret Ukrainu un ka Kremļa mērķis nav iznīcināt Ukrainu.

"Šobrīd nav nepieciešamības pēc masveida triecieniem. Šobrīd ir citi uzdevumi. Un tad jau redzēs," preses konferencē Astanā sacīja līderis.

"Vai pastāvēs Ukraina? Mēs taču neesam sev izvirzījuši mērķi iznīcināt Ukrainu, nē, protams," sacīja Putins, atbildot uz žurnālista jautājumu "vai Ukraina pēc visa spēs pastāvēt kā valsts ".

Putins pēc pilna mēroga kara uzsākšanas pret Ukrainu 24. februārī nonācis izolācijā un izpelnījies kritiku pat no sabiedroto puses.

Tomēr viņš uzstāja, ka Krievija Ukrainā "visu dara pareizi", neraugoties uz to, ka mēģinājums gāzt Kijivas valdību cietis neveiksmi, turklāt Krievijas karaspēks Ukrainā jau vairākas nedēļas atkāpjas no ieņemtajām teritorijām.

"Tas, kas notiek šodien, nav patīkami. Bet tajā pat laikā (ja Krievija nebūtu uzbrukusi februārī) mēs būtu tādā pat situācijā, tikai apstākļi mums būtu sliktāki," viņš sacīja. "Tāpēc mēs visu darām pareizi."

Viņš atzina, ka Maskavas sabiedrotie postpadomju telpā ir satraukti par konfliktu.

"Protams, (mūsu) partneri interesējas un uztraucas par Krievijas-Ukrainas attiecībām," sacīja Putins.

Viņš gan apgalvoja, ka tas nekādā veidā neietekmē attiecības ar Kremli.

Putins arī apgalvoja, ka negrasās paplašināt Krievijā mobilizāciju, kas izraisījusi paniku un masveida bēgšanu no valsts.

"Nekas papildus netiek plānots. Nekādi priekšlikumi no Aizsardzības ministrijas nav saņemti, un es neredzu papildu nepieciešamību pārredzamā nākotnē," viņš sacīja.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!