Foto: EPA/Scanpix/LETA

Irāna piekritusi Krievijai slepeni piegādāt ne tikai jau Ukrainā zināmos kamikadze-dronus "Shahed-136", bet arī "zeme-zeme" tipa ballistiskās raķetes, atsaucoties uz avotiem ASV izlūkdienestos, vēsta laikraksts "The Washington Post".

Runa ir par raķetēm "Fateh-110" un "Zolfaghar" ar attiecīgi 300 un 700 kilometru darbības attālumu. Tāpat Irāna plānojot piegādāt vēl desmitiem dronus "Shahed-136" un "Mohajer-6".

Irāna ir noliegusi, ka piegādā Krievijai dronus "Shahed-136", taču realitātē tie tiek pielietoti pret mērķiem Ukrainā. Vairāk par tiem var lasīt šeit.

Svētdien Irānas ārlietu ministrs Hoseins Amirs Abdollahijans telefonsarunā ar Portugāles aizsardzības ministru apgalvoja, ka Irāna nepiegādā un nepiegādās ieročus nevienai valstij, kas tos varētu izmantot karā pret Ukrainu, raksta raidsabiedrība CNN.

"Mēs uzskatām, ka palīdzība ar ieročiem jebkurai konflikta pusei tikai paildzinās karu, un mēs karus neuzskatām par pareiziem ne Ukrainā, ne Afganistānā, ne Sīrijā un Jemenā," citē CNN.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!