Foto: AFP/Scanpix
Krievijas-Ukrainas kara kauju epicentrs, pretēji Krievijas puses apgalvojumiem, joprojām ir Bahmutas rajons, un tur Ukrainas karavīri izvērsuši uzbrukumu plašā frontē, pirmdien apliecināja Ukrainas aizsardzības ministra vietniece Hanna Maļara.

"Dažos virzienos mēs pārejam pie uzbrukuma darbībām. Cita starpā, kaujas darbību epicentrs joprojām ir Bahmutas virziens. Tur mēs virzāmies samērā plašā frontē. Ir panākumi. Ieņemam dominējošās augstienes," norādīja ministra vietniece.

Šādi viņa atbildēja uz Krievijas Aizsardzības ministrijas un citu Krievijas avotu apgalvojumiem, ka Ukrainas armija svētdien sākusi uzbrukumu frontes dienvidaustrumu sektorā.

Krievi izplata apgalvojumus par Ukrainas pretuzbrukumu, lai novērstu uzmanību no sakāvēm Bahmutas virzienā, skaidroja Maļara.

Par to, ka Krievijas armija atkāpjas Bahmutas rajonā, pirmdien minēja arī Krievijas algotņu grupējuma "Vagner" dibinātājs Jevgēņijs Prigožins.

Viņš izteicās par Berhivku, uz ziemeļiem no Bahmutas, un krievu karavīru uzvedību raksturoja kā glābšanos bēgot.

Pēdējo divu dienu laikā Krievijas avoti ziņo par Ukrainas karavīru uzbrukumiem un zināmiem panākumiem vairākos frontes sektoros Doneckas un Zaporižjas apgabalos.

Daži komentētāji, tiesa gan, pieļauj, ka tas pagaidām nav sākums lielam pretuzbrukumam, bet izlūkošana ar kaujām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!