Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pēc neveiksmīgā "Vagner" dumpja ticies ar algotņu līderi Jevgēņiju Prigožinu, pirmdien paziņojis Kremlis.

35 "Vagner" komandieri, tostarp Prigožins, bija uzaicināti uz tikšanos Maskavā, sacīja Kremļa runasvīrs Dmitrijs Peskovs. Tikšanās notikusi piecas dienas pēc sacelšanās – 29. jūnijā.

Putins esot sniedzis vērtējumu par "Vagner" darbībām frontē un arī par dumpi. "Putins uzklausīja komandieru skaidrojumus un ierosināja variantus viņu turpmākajai nodarbinātībai un turpmākai izmantošanai kaujā," pauda Peskovs.

Savukārt Prigožins Putinam esot apliecinājis "Vagner" atbalstu.

Prigožina atrašanās vieta kopš dumpja ir bijusi noslēpums. Saskaņā ar vienošanos par sacelšanās izbeigšanu pret viņu tika atceltas apsūdzības un viņam tika piedāvāts pārcelties uz Baltkrieviju, raksta britu raidsabiedrība BBC.

Taču ceturtdien Baltkrievijas autoritārais līderis Aleksandrs Lukašenko sacīja, ka Prigožins atrodas Krievijā, nevis Baltkrievijā.

Jau ziņots, ka Prigožins jūnija izskaņā apsūdzēja Maskavu nāvējošos raķešu uzbrukumos algotņu vienībām un apsolīja par to atriebties. Viņš solīja spert visus nepieciešamos soļus, lai gāztu valsts militāro vadību, piedraudot, ka viņa vadītie spēki "iznīcinās visu" savā ceļā.

Drīz pēc tam Krievijas Federālais drošības dienests (FSB) paziņoja, ka sāk izmeklēšanu par aicinājumiem sarīkot "bruņotu sacelšanos". 24. jūnija rītā Prigožins paziņoja, ka ir "gatavs iet līdz Maskavai", lai dabūtu rokās aizsardzības ministru Sergeju Šoigu un Ģenerālštāba priekšnieku Gerasimovu.

"Vagner" vienības ieņēma militāros objektus Rostovā pie Donas, Voroņežā un sasniedza arī Ļipeckas apgabalu, sestdienas vakarā esot vien dažu simtu kilometru attālumā no Maskavas vārtiem. Krievijas galvaspilsētā un tās apkārtnē jau tika veidotas aizsardzības pozīcijas, valsts drošības struktūrām gatavojoties potenciālām sadursmēm ar vāgneriešiem.

Tomēr tās pašas dienas vakarā Prigožins, daudziem par pārsteigumu, paziņoja, ka atsauc "Vagner" virzību uz Maskavu, pieliekot punktu aptuveni 24 stundas garajam dumpim.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!