Fоtо: EPA/Scanpix/LETA

Lielbritānijas aizsardzības ministrs Bens Volless svētdien laikrakstā "The Sunday Times" publicētā intervijā apstiprinājis, ka plāno atstāt ministra amatu, kā arī nekandidēs nākamajās parlamenta vēlēšanās.

53 gadus Volless sacīja, ka aizies no ministra amata, kad premjerministrs Riši Sunaks veiks pārkārtojumus valdībā. Tas ir gaidāms rudenī.

Pieņēmumi par to, ka Volless gatavojas atstāt aizsardzības ministra amatu, britu medijos izskanējuši jau vairākas nedēļas.

Ministrs arī teica, ka nenoliks deputāta mandātu pirms termiņa. Tādējādi konservatīvajiem tiks aiztaupīta cīņa par deputāta krēslu papildvēlēšanās, kas jārīko pirms termiņa mandātu nolikuša deputāta vēlēšanu apgabalā.

Volless, kurš aizsardzības ministra amatā ir četrus gadus, ir bijušā premjerministra Borisa Džonsona tuvs politiskais līdzgaitnieks.

Līdz 1998.gadam Volless bija aktīvajā militārajā dienestā, viņam ir kapteiņa pakāpe. Pēc tam viņš sāka politisko darbību un 1999.gadā tika ievēlēts Skotijas parlamentā, bet 2005. gadā - Lielbritānijas parlamentā.

"Es ienācu politikā Skotijas parlamentā 1999. gadā. Tie ir 24 gadi," intervijā "The Sunday Times" sacīja Volless, liekot saprast, ka viņa lēmumam atstāt politiku ir personīgi iemesli.

Volless sevi pierādījis kā ļoti aktīvu Ukrainas atbalstītāju tās cīņā pret Krievijas agresiju.

Pirms NATO samita Viļņā Londona neveiksmīgi mēģināja panākt Vollesa iecelšanu alianses ģenerālsekretāra amatā.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !