Miljoniem ASV militāro e-pasta ziņojumu nelielas drukas kļūdas dēļ nosūtīti Krievijas sabiedrotajai Mali, ziņo raidsabiedrība BBC.

E-pasti, kas bijuši paredzēti ASV militārpersonu domēnam ".mil" gadiem ilgi sūtīti uz Rietumāfrikas valsti, izmantojot domēnu ".ml".

Zināms, ka daļā no šiem ziņojumiem bija ietverta slepena informācija, piemēram, paroles, medicīniski dokumenti un amatpersonu braucienu maršruti. Pentagons komentēja, ka problēma tiek risināta.

"Financial Times" ziņo, ka uzņēmējs no Nīderlandes vārdā Johannes Zurbiers par šo problēmu ziņojis jau pirms 10 gadiem. Kopš 2013. gada Zurbieram ir noslēgts līgums ar Mali un viņš pārvalda valsts domēnu. Vīrietis pēdējo mēnešu laikā savācis desmitiem tūkstošus nepareizi novirzītu ziņojumu.

Neviens no šiem ziņojumiem nav uzskatāms par slepeniem. To skaitā bijuši medicīniskie dati, ASV militāro objektu kartes, finanšu uzskaites, oficiālu braucienu plānošanas dokumenti un diplomātiski ziņojumi. Tomēr jurists Stīvens Stranskis, kas iepriekš strādājis ASV Iekšējās drošības departamentā kā padomnieks, medijam komentējis, ka pat šķietami nekaitīga informācija varētu noderēt ASV sāncenšiem, īpaši informācija par konkrētiem valsts iestāžu darbiniekiem.

Medijs norāda, ka uzņēmējs šomēnes nosūtījis vēstuli ASV amatpersonām, lai brīdinātu Vašingtonu par drošības riskiem. Vēstulē vīrietis norādījis, ka viņa līgums ar Mali varasiestādēm drīz beigsies, līdz ar to "pastāv riski, ko var izmantot ASV pretinieki".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!