Foto: AFP/Scanpix/LETA

Moldovas varasiestādes nolēmušas samazināt darbinieku skaitu Krievijas vēstniecībā Kišiņevā līdz desmit diplomātiem un 15 tehniskajiem darbiniekiem, trešdien pavēstījusi Moldovas Ārlietu ministrija.

"Šis lēmums ir rezultāts vairākkārtējām nedraudzīgām darbībām pret Moldovas Republiku, kas nav saistītas ar diplomātisko mandātu, kā arī mēģinājumiem destabilizēt iekšējo situāciju mūsu valstī," teikts ministrijas paziņojumā.

Iepriekš par ieceri samazināt Krievijas vēstniecības darbinieku skaitu bija izteicies Moldovas ārlietu ministrs Niku Popesku.

Pastāv aizdomas, ka "daļa vēstniecības darbinieku ir iesaistīta situācijas destabilizācijā valstī", skaidroja ministrs.

Vēl pirms tam ar ierosinājumu samazināt Krievijas vēstniecības darbinieku skaitu klajā nāca partijas "Rīcība un solidaritāte" deputāts Andrians Keptonars.

Krievijas vēstniecībā Kišiņevā ir aptuveni 80 darbinieku, ieskaitot 40 diplomātus, bet Maskavā akreditēti tikai pieci Moldovas diplomāti, norādīja deputāts.

Krievijas Ārlietu ministrijas preses sekretāre Marija Zaharova Moldovas lēmumu par Krievijas vēstniecības darbinieku skaita samazināšanu raksturoja kā nedraudzīgu, solot, ka Krievija spers atbildes soļus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!