Foto: Reuters/Scanpix/LETA
Krievijas karaspēkam naktī uz trešdienu ar droniem uzbrūkot Ukrainas Donavas ostām, tur izraisījušies ugunsgrēki un bojāti gandrīz 40 000 tonnu graudu, paziņojis Ukrainas infrastruktūras ministrs Oleksandrs Kubrakovs.

"Krievi uzbruka noliktavām un labības elevatoriem - tika bojāti gandrīz 40 000 tonnu graudu," šodien sociālajos medijos paziņoja Kubrakovs. Viņš uzsvēra, ka šīs ostas ir būtiskas pasaules nodrošināšanai ar pārtiku un atklāja, ka graudi bija paredzēti vairākām Āfrikas valstīm, Ķīnai un Izraēlai. Kubrakovs sacīja, ka Krievija uzbrukumā izmantojusi dronus, ko tai piegādā Irāna.

Odesas apgabala administrācijas vadītājs Olehs Kipers šorīt platformā "Telegram" pavēstīja, ka "atbilstoši situācijai plkst.5.30 nav ziņu par cietušajiem".

Atsaucoties uz avotu, ziņu aģentūra "Reuters" vēstīja, ka Krievijas dronu triecienā Izmajilā pie Donavas nodarīti nopietni postījumi. Mediji iepriekš ziņoja, ka Izmajilā nodarīti postījumi jūras stacijai un Donavas kuģniecībai.

Ukrainas Bruņoto spēku operatīvā pavēlniecība "Dienvidi" ziņoja, ka būtiski postījumi nodarīti daudzstāvu administratīvajām ēkām.

Ukrainas Melnās jūras ostu faktiskās blokādes dēļ Donava tika uzskatīta par galveno alternatīvu Ukrainas labības eksportam.

Žurnāls "Forbes" nule ziņoja, ka pirmo reizi pēc Krievijas izstāšanās no "labības darījuma" vienā no Ukrainas Donavas ostām ieradušies tīrs ārzemju kuģi. Kā vēsta izdevums, Grieķijas un Izraēlas kuģi Izmajilas ostas virzienā ieradušies no Bosfora, bet Turcijas-Gruzijas kuģis - no Turcijas ziemeļiem.

Savukārt Ukrainas pretgaisa aizsardzība naktī uz trešdienu Kijivā notrieca vairāk nekā 10 Krievijas trieciendronus "Shahed", un līdz ar to notriekti visi droni, kas tika raidīti pret Ukrainas galvaspilsētu, paziņoja Kijivas pilsētas kara administrācijas vadītājs Serhijs Popko.

"Ar pretgaisa aizsardzības spēkiem un līdzekļiem visi gaisa mērķi – vairāk nekā 10 bezpilota lidaparāti – tika savlaicīgi atklāti un iznīcināti," platformā "Telegram" pavēstīja Popko.

Dronu atlūzas nokritušas trīs Kijivas rajonos.

Bojātas nedzīvojamās telpas un ceļu segums. Nav nopietnu postījumu un ugunsgrēku. Netiek ziņots, ka būtu cietušie, piebilda Popko.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!