Foto: AP/Scanpix/LETA

Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko piektdien paziņojis, ka devis rīkojumu "kontaktēties" ar Poliju un ir gatavs sarunām.

Pagājušajā nedēļā Polija paziņoja, ka divi Baltkrievijas helikopteri ir pārkāpuši tās gaisa telpu, un aizturēja kādu baltkrievu, kuru tur aizdomās par dalību krievu spiegu grupā.

Minskas un Varšavas attiecības, kas jau tā gadiem ilgi bijušas vēsas, noslīdēja līdz visu laiku zemākajam līmenim, kad Baltkrievija atļāva Krievijai izmantot savu teritoriju uzbrukumam Ukrainai. Spriedze vēl vairāk saasinājās, kad Baltkrievija kļuva jauno bāzi Krievijas algotņu grupējuma "Vagner", un Polija paziņoja, ka tas apdraud valsts drošību, un pastiprināja robežu aizsardzību.

"Mums ir jārunā ar poļiem. Es devu rīkojumu premjerministram kontaktēties ar viņiem," paziņoja Lukašenko. "Mēs esam kaimiņi, un jūs neizvēlaties kaimiņus," viņš piebilda.

Lukašenko ar šādu paziņojumu nācis klajā dienu pēc Polijas paziņojuma, ka tā plāno izvietot uz robežas ar Baltkrieviju kopumā 10 000 karavīru.

"Viņiem 15.oktobrī ir parlamenta vēlēšanas, protams, viņiem ir nepieciešams saasināt situāciju (..), lai parādītu, ka viņi ir pienācīgi apbruņojušies," sacīja Lukašenko.

Lukašenko pagājušajā mēnesī vizītē Sanktpēterburgā, sēžot blakus Putinam, jokoja, ka "Vagner" kaujinieki "lūdz doties uz Rietumiem, lūdz atļauju (..) doties ceļojumā uz Varšavu, uz Žešovu".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!