Foto: Reuters/Scanpix/ LETA

Baltkrievijas Iekšlietu ministrija jau mēnesi izsniedz Krievijas algotņu grupējuma "Vagner" kaujiniekiem jaunas pases, intervijā Polijas ziņu aģentūrai PAP paziņoja opozīcijas pārstāvis - Baltkrievijas Tautas antikrīzes pārvaldes vadītājs Pāvels Latuško.

Opozicionārs uzskata, ka šī pasu izsniegšana var būt saistīta ar diversiju un teroraktu gatavošanu. Viņam nav datu par to, cik šādu pasu jau izsniegts.

"Saskaņā ar mūsu apstiprināto informāciju vagnerieši saņem Baltkrievijas pases - īstus dokumentus, bet, protams, noformētus uz citiem vārdiem. Tāpēc viņi var vienkārši iekļūt Eiropas Savienības teritorijā caur robežpārejas punktiem," sacīja Latuško.

Opozicionārs sacīja, ka Baltkrievijas teritorijā ir palikuši vairāki tūkstoši vagneriešu. Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko gribētu, lai viņi paliktu, tomēr viņam nav pietiekami daudz naudas liela algotņu skaita uzturēšanai.

Daļa no vagneriešiem dosies uz Āfriku, daļa parakstīs kontraktus ar Krievijas Aizsardzības ministriju, bet pārējie aizies no dienesta vai paliks Baltkrievijā.

Baltkrievijas kaimiņvalstis pastiprina savu robežu apsardzi vagneriešu klātbūtnes Baltkrievijā dēļ, baidoties no provokācijām un iespējamas operācijas Suvalku koridorā. Turklāt pie Polijas un Latvijas robežām no Baltkrievijas turpina ierasties nelegāli migranti.

Saskaņā ar Ukrainas Valsts robežsardzes dienesta datiem "Vagner" algotņu skaits Baltkrievijā pakāpeniski samazinās.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!