Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Tiesa Čehijā ir aizmuguriski piespriedusi 21 gadu cietumsodu snaiperim Alojzam Polākam par karošanu Ukrainā Krievijas pusē un vismaz četru Ukrainas karavīru nogalināšanu, piektdien vēstīja ziņu aģentūra "Česke Noviny".

Prāgas pilsētas tiesa atzina bēguļojošo Čehijas pilsoni un Brno pilsētas iedzīvotāju Polāku par vainīgu un piesprieda viņam sodu. Prokuratūra sākotnēji bija mēģinājusi panākt 25 gadu cietumsodu.

Polāka advokāts Karels Anderle pārsūdzēja spriedumu, apgalvojot, ka klients varbūt jau ir miris, jo vairs nav aktīvs sociālajā tīklā "Facebook".

Lieta tiesā tika izskatīta trešo reizi. Tiesa atkal atzina Polāku par vainīgu terorismā un iesaistīšanos teroristiskā grupējumā. Iepriekšējās prāvās viņam vienmēr tika piespriests 20 gadu cietumsods, bet apsūdzībās nebija ietverta cilvēku nogalināšana un tās galvenokārt pamatojās uz Polāka ierakstiem "Facebook". Jaunākās apsūdzības ir pamatotas ar militārās ekspertīzes slēdzienu un attēlu metadatiem.

Polāks 2016.gada decembrī devās no Prāgas uz Ukrainas teritoriju, kuru kontrolēja tā sauktās Doņeckas Tautas Republikas kaujinieki. Viņš sākotnēji tur darbojās kā snaiperis, bet vēlāk bija vada seržants. Polāks bija ļoti aktīvs "Facebook", bet pārtrauca ievietot ierakstus 2022.gada aprīlī pēc tam, kad bija publicējis foto ar tanku degvielas uzpildes stacijā Doneckā.

Ja spriedums būs galīgs un Polāks nākotnē atgriezīsies Čehijā, viņam būs iespēja pieprasīt jaunu lietas izskatīšanu.

Čehijā iepriekš tika piespriesti cietumsodi vairākiem citiem cilvēkiem, kas kopš 2014.gada karojuši Ukrainā Krievijas spēku pusē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!