Foto: EPA/Scanpix/LETA

Naktī uz trešdienu krievi gandrīz trīs stundas apšaudīja Odesas apgabala Izmajilas rajonu ar lidrobotiem, nogalinot vismaz vienu cilvēku, ziņo Odesa apgabala kara administrācijas vadītājs Oļehs Kipers.

Vairākās apdzīvotajās vietās nodarīti postījumi un izcēlušies ugunsgrēki.

Nodarīti postījumi arī ostas objektiem un lauksaimniecības infrastruktūrai – elevatoriem, administratīvajām ēkām un lauksaimniecības uzņēmumiem.

Kāda lauksaimniecības uzņēmuma darbinieks guvis smagus ievainojumus, no kuriem slimnīcā miris.

Ukraina novērsusi 20 000 karaklausībai pakļauto bēgšanu

Kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma sākuma Ukrainas robežsardze novērsusi vairāk nekā 20 000 karaklausībai pakļauto vīriešu bēgšanu no valsts, otrdien paziņojis robežsardzes pārstāvis Andrijs Demčenko.

"Kopumā robežsargi aizturējuši aptuveni 14 000 cilvēku, kas kopš pagājušā gada 24. februāra mēģinājuši nelikumīgi atstāt Ukrainu," televīzijas ziņu raidījumā pavēstīja Demčenko.

Daudzi ukraiņi cenšas izvairīties no dienesta armijā, un pamatā bēgļi tiek aizturēti uz "zaļās robežas" ar Rumāniju un Moldovu. Pamatā tie ir vīrieši vecumā no 18 līdz 60 gadiem, norādīja Demčenko.

Vēl 6200 vīrieši pieķerti ar viltotām izceļošanas atļaujām.

Jau iepriekš varasiestādes bija paziņojušas, ka vismaz 19 vīrieši noslīkuši robežupē Tisā, kas Ukrainu atdala no Rumānijas un Ungārijas.

Vairāki bēgļi arī nosaluši, mēģinot šķērsot Karpatu kalnus.

Sākoties Krievijas atkārtotajam iebrukumam, Ukraina izsludināja vispārējo mobilizāciju un noteica aizliegumu izceļot no valsts karaklausībai pakļautajiem vīriešiem vecumā no 18 līdz 20 gadiem.

Saskaņā ar Eiropas Savienības statistikas pārvaldes "Eurostat" datiem 27 bloka dalībvalstīs, kā arī Norvēģijā, Šveicē un Lihtenšteinā kā bēgļi reģistrēti vairāk nekā 650 000 ukraiņu vīriešu vecumā no 18 līdz 64 gadiem.

Kijeva apsver iespēju pieprasīt ES karaklausībai pakļauto izdošanu.

Tikmēr Ukrainā plaukst tirdzniecība ar dokumentiem par atbrīvošanu no karadienesta.

Pēc kratīšanām kara komisariātos šādu dokumenta cena pārsniegusi jau 10 000 eiro, liecina avoti tiesu sistēmā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!