Foto: DELFI.lt

Rietumu sabiedroto kavēšanās ar Ukrainai nepieciešamā bruņojuma piegādi ļāvusi Krievijas spēkiem nostiprināt savas pozīcijas okupētajās teritorijās, paziņoja Lietuvas ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis.

"Pēc pusotru gadu ilgām asiņainām cīņām karš Ukrainā nav pietuvojies beigām. Rietumu partneru neizlēmība un kavēšanās ar ieroču piegādēm ļāvusi [Krievijas prezidenta Vladimira] Putina spēkiem nostiprināt ierakumus un padziļināt tranšejas," Landsberģis nedēļas nogalē sacīja konservatīvās partijas "Tēvzemes savienība - Lietuvas kristīgie demokrāti" 30.gadadienas kongresā.

"Katrs atgūtais centimetrs prasa vislielāko ukraiņu ziedošanos," teica partijas līderis.

"Rietumos ir iesakņojies teiciens: "Mēs būsim ar Ukrainu tik ilgi, cik tas nepieciešams." Kamēr ukraiņi virzās uz priekšu. Un, ja viņi vairs nevirzīsies, vai tas nozīmē, ka mēs vairs nebūsim līdzās?" retoriski jautāja Lietuvas ārlietu ministrs.

Landsberģis uzsvēra, ka Lietuva un citi sabiedrotie ir atbildīgi par Ukrainas spēju virzīties uz priekšu.

"Ja aprīkojums būtu piegādāts agrāk, ja tā piegādes būtu lielākas, varbūt mēs šodien runātu par citādu rezultātu," sacīja politiķis.

Putina uzvara Ukrainā "būtu sākums jaunai pasaulei", kur nostiprinātos autoritāri režīmi, brīdināja Landsberģis.

"Lietuvas balsij jābūt skaidrai un skaļai. Ukrainai ir jāuzvar. tai ir jāuzvar karā, tai ir jāuzvar diplomātijā. Tai ne tikai ir jāatgūst kopš 2014.gadā sagrābtās teritorijas, bet arī jākļūst par NATO un Eiropas Savienības dalībvalsti. Tai jāpanāk taisnīgums starptautiskā tribunālā un jāsaņem godīga kompensācija un iznīcinātā atjaunošana," uzskaitīja ārlietu ministrs, uzsverot, ka "Lietuva par to cīnīsies līdz Ukrainas uzvarai".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!