Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Ukrainas Bruņotie spēki ar dronu palīdzību nedēļas laikā ir iznīcinājuši 201 Krievijas tehnikas vienību, lietotnē "Telegram" paziņoja Ukrainas vicepremjers Mihailo Fedorovs.

Viņš informēja, ka Ukrainas aizstāvji, pateicoties droniem, no 4. līdz 11. septembrim iznīcinājuši 35 tankus, 55 bruņumašīnas un 58 kravas automašīnas dažādos frontes virzienos.

"Droni dažu tūkstošu ASV dolāru vērtībā iznīcina Krievijas tehniku desmitiem miljonu dolāru vērtībā. Mēs tālāk attīstām aizsardzības inovācijas, lai saglabātu karavīru dzīvības un tehnoloģiski uzvarētu kaujas laukā," atzīmēja Fedorovs.

Ukrainas Bruņoto spēku karavīri ir izgājuši kaujas apmācību ar "Dronu armijas" robotizētajām platformām. Jaunā bruņojuma pirmā partija, kurā ir 25 kaujas tornīši "Sabļa" un piecas virszemes platfornas "Risj", ir nosūtīta uz fronti.

Fedorovs sacīja, ka robotizētās sistēmas apvienojumā ar droniem palīdzēs efektīvāk izinīcināt ienaidnieka armiju.

ANO par bojāgājušo civiliedzīvotāju skaitu

Karā Ukrainā kopš Krievijas pilna apjoma iebrukuma sākuma ir gājuši bojā 9614 civiliedzīvotāji, bet vēl 17 535 tikuši ievainoti, paziņoja ANO Augstā komisāra cilvēktiesību jautājumos birojs (OHCHR).

OHCHR uzskata, ka reālais bojāgājušo vai ievainoto civiliedzīvotāju skaits ir ievērojami lielāks, jo daudziem ziņojumiem par viņu nāves vai ievainošanas gadījumiem vēl arvien ir vajadzīgs papildu apstiprinājums, savukārt informācijas iegūšana no vietām, kur turpinās karadarbība, notiek ar aizkavēšanos.

Datu trūkums sevišķi attiecas uz tādām pilsētām kā Mariupole, Lisičanska, Popasna un Severodonecka, kuras Krievijas armija okupēja pēc ilgām un smagām kaujām, un kur fiksēti daudzi civiliedzīvotāju bojāejas vai ievainošanas gadījumi.

Saskaņā ar apstiprinātajiem ANO datiem, ir gājuši bojā 4461 vīrietis, 2672 sievietes, 289 zēni un 236 meitenes. Vēl 29 bērnu un 1927 pieaugušo dzimumu vēl nav izdevies noskaidrot.

Starp 17 535 ievainotajiem ir 516 zēni un 378 meitenes, kā arī vēl 286 bērni, kuru dzimumu vēl nav izdevies noskaidrot.

ANO ziņojumā parādīts, ka visvairāk nogalināto civiliedzīvotāju bija pirmajos kara mēnešos. 2022. gada martā gāja bojā vismaz 4168 civiliedzīvotāji, tā paša gada aprīlī - 823, maijā - 550, jūnijā - 429, jūlijā - 386. Pirmajās piecās kara dienās no 2022. gada 24.februāra līdz 28. februārim gājuši bojā 375 civiliedzīvotāji.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!