Foto: Sociālie tīkli

Krievijas okupētajā Sevastopolē naktī uz trešdienu atskanējušu spēcīgi sprādzieni un izcēlies ugunsgrēks, savukārt okupantu Aizsardzības ministrija no rīta paziņoja, ka noticis uzbrukums kuģu remontrūpnīcai, kā arī Krievijas kuģiem jūrā.

Naktī vietējie iedzīvotāji tīmeklī ziņoja par vismaz septiņiem sprādzieniem un pretgaisa aizsardzības sistēmu darbu. Tāpat tikusi slēgta autotransporta satiksme pār Krimas tiltu, vēsta aģentūra UNIAN.

Tāpat sociālajos tīklos izplatījās foto un video ar ugunsgrēku kuģu remontrūpnīcā.

Krievijas Aizsardzības ministrija trešdien no rīta apstiprināja, ka noticis raķešu trieciens kuģu remontrūpnīcai un vienlaikus trīs jūras dronu uzbrukums Krievijas kuģiem jūrā.

Vēlāk trešdien Ukrainas militārais izlūkdienests (GUR) apstiprinājis, ka nakts uzbrukumā cietus remontrūpnīca un divi peldlīdzekļi – liels desanta kuģis un zemūdene.

Saskaņā ar okupantu ministrijas ziņoto krievi notriekuši septiņas spārnotās raķetes un iznīcinājuši visus bezpilota kuterus. Tomēr trīs raķetes bojājušas divus kuģus, kas atradušies remontā.

Savukārt Sevastopoles okupācijas varas pārstāvis Mihails Razvožajevs ziņo, ka nakts raķešu triecienā saskaņā ar provizoriskiem datiem cietuši 24 cilvēki, raksta raidsabiedrības BBC krievu valodas dienests.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās 2022. gada 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!