Foto: Arhīva foto

Pirms 50 gadiem, 1973. gada 10. jūlijā, Prāgā notika viens no nežēlīgākajiem noziegumiem Čehijas vēsturē – 22 gadus vecā Olga Hepnarova ar kravas auto apzināti iebrauca pūlī, nogalinot astoņus cilvēkus. Slepkavas motivācija bija pavisam vienkārša – Olga ilgi mocījās ar domām par pašnāvību, bet tad nolēma, ka negrib aiziet klusi, vienatnē. Masu slepkavība, viņasprāt, saglabātu viņas vārdu vēsturē, un tas diemžēl tā arī notika. Olga kļuva par pēdējo sievieti Čehoslovākijā, kurai piesprieda nāvessodu, turklāt viņas dzīvesstāsts ir dokumentēts gan vairākās grāmatās, gan mākslas filmā.

Olga Hepnarova piedzima 1950. gada 30. jūnijā Prāgā, turīgā čehu ģimenē. Viņas tēvs strādāja bankā, bet māte bija zobārste. Olga auga kā parasts bērns, līdz pubertātes laikā meitenei atklājās garīgas problēmas, raksta čehu portāls “Novinky.cz”. Jau vēlāk, sniedzot liecības policijā un tiesu psihiatriem, jauniete atklāja, ka vecāki bērnībā pret viņu ir ļoti slikti izturējušies.

“Toreiz mana ģimene ar mani apgājās tā, it kā es būtu kaut kur atrasta, kā pret pieņemtu bērnu. Pat manai vecākajai māsai bija negatīva un diezgan naidīga attieksme pret mani. Tas bija tikai sākums procesam, kas vēlāk turpinājās un kropļoja manu dvēseli,” atzina Hepnarova. Čehu rakstnieks Romāns Cīleks, kurš par Olgas dzīvi sarakstīja grāmatu, atzīst, ka meitene bijusi ļoti jūtīga un pat uzkāpšanu uz kājas tramvajā uztvērusi kā sabiedrības sazvērestību pret sevi.

Veselības problēmu dēļ Olga maz apmeklēja skolu, tāpēc mācībās pamatīgi atpalika no saviem klasesbiedriem. Meitenes klasesbiedri viņu vienlaikus apskauda un nicināja, jo vecāku ieņemamo amatu dēļ viņi dzīvoja pārtikuši, mājās netrūka saldumu un citu gardumu, kurus viņas mātei kā kukuli nesa pacienti

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!