UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļauta Lietuvas otras lielākās pilsētas Kauņas starpkaru laika modernisma arhitektūra, tomēr valstij pusotra gada laikā jāizpilda ekspertu rekomendācijas.

Tāds lēmums pirmdien pieņemts UNESCO Pasaules mantojuma komitejas sēdē Rijādā.

"Kauņas modernisma arhitektūra ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā! Tas ir vēsturisks mirklis, jo īpaši ņemot vērā, ka Kauņas modernisms ir salīdzinoši jauns mantojums, un jo īpaši ņemot vērā, cik vēsturiski un politiski nozīmīgs mums bija laiks, kad dzima un tika attīstīts mūsu mūsdienu valstiskums," komentēja Lietuvas kultūras ministrs Šimons Kairis.

Kauņas modernisms veidojās pagājušā gadsimta 30. gados, kad pilsēta uz laiku kļuva par Lietuvas galvaspilsētu, jo Polija okupēja Viļņas apgabalu. Pilsētā ir desmitiem izcilu modernisma arhitektūras piemēru.

UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā tiek iekļautas kultūras un dabas mantojuma vietas un vietas ar izcilu vispārēju vērtību. No Lietuvas šajā sarakstā jau ir iekļauts Viļņas vēsturiskais centrs, Kernaves arheoloģiskais rezevāts, Kuršu kāpas un Strūves ģeodēziskais loks.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!