Foto: Zuma Press/Scanpix/LETA

Šobrīd Eiropas Vides Aģentūra (EVA) gaisa piesārņojumu klasificē kā lielāko vides apdraudējumu cilvēku veselībai un mūsu labklājībai. Aptuveni 98% eiropiešu ik dienas ir pakļauti gaisa piesārņojumam, kas pārsniedz Pasaules Veselības Organizācijas (PVO) gaisa kvalitātes vadlīnijas un tas ir ir galvenais ar vidi saistītais faktors, kas izraisa pāragru nāvi Eiropas Savienībā (ES).

Tādēļ Eiropas Parlaments (EP) 12. septembrī atbalstīja priekšlikumu par striktāku gaisa kvalitātes un tīrāka gaisa Eiropā uzraudzību, kas iet roku rokā ar PVO vadlīnijām.

Intervijā ar portālu "Delfi" Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komitejas (ENVI) ziņotājs Džavi Lopezs (Spānija) skaidro, ka, lai gan diskusijas par gaisa kvalitātes jautājumiem ir bijušas klātesošas arī aizvadītajos gados, tās īpaši aktuālas un apspriestas ir šobrīd un ir novērojama lielāka dažādība lēmumu pieņemšanā.

98% eiropiešu elpo piesārņotu gaisu

EVA norāda, ka 2020. gadā gaisa piesārņojums izraisījis 238 000 priekšlaicīgu nāves gadījumu ES 27 valstīs. Tāpat gaisa piesārņojums paaugstina saslimšanas risku, līdz ar to, apgrūtinot ikdienas gaitas un palielinot veselības aprūpes izmaksas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!