Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Reaģējot uz vardarbības eskalāciju Ziemeļkosovā, NATO ir novirzījusi papildu spēkus uz reģionu, lai "adresētu radušos situāciju", vēsta ziņu aģentūra "Reuters". Savukārt ASV Nacionālās drošības padomes pārstāvis Džons Kirbijs pavēstījis, ka Serbijas militāro spēku koncentrācija ap Kosovas robežu ir "uztraucoša".

Jaunākais saspīlējums reģionā sācies pēc tam, kad aizvadītajā svētdienā 30 bruņoti serbi iebruka Baņskas ciematā Kosovā un iebarikādējās pareizticīgo baznīcā. Konfliktā bojā gāja trīs iebrucēji un viens policists.

Kirbijs medijiem norādīja, ka uzbrukums nebija nejaušs. Viņš uzsvēra, ka atrastie ieroči apdraud ne tikai Kosovas armiju, bet arī arī NATO spēkus. Attiecīgi ASV Nacionālās drošības padomes pārstāvis aicināja Serbiju atvilkt savus bruņotos spēkus no Kosovas robežas, nodēvējot viņu militāro klātbūtni par destabilizējošu faktoru.

Jāatgādina, ka Kosovā vairākums iedzīvotāji ir etniskie albāņi, bet pati valsts savu neatkarību no Serbijas pasludināja 2008. gadā. Serbija Kosovas neatkarību līdz šim nav grasījusies atzīt.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!