Foto: EPA/Scanpix/LETA

ASV militārpersonas plāno pārvietot ASV Jūras spēku kuģus un ASV militārās lidmašīnas tuvāk Izraēlai, tādējādi izrādot atbalstu, paziņojušas divas ASV amatpersonas, kas ir iepazinušās ar plānošanu un uz kurām atsaucas medijs "NBC News".

Šo plānu realizācija varētu sākties nekavējoties, bet visi militārie resursi – primāri kuģi – nebūs plānotajās vietās vēl vairākas dienas.

ASV arī strādā pie plāniem iespējamai cilvēku evakuācijai, palīdzot amerikāņiem izkļūt no Izraēlas. Šobrīd vēl nekas neesot izlemts, taču amerikāņi strādā pie plāniem, tostarp tādiem, kas paredz dažu amerikāņu nogādāšanu Jūras spēku kuģos, lai tie būtu drošībā.

ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins ir apstiprinājis, ka Vašingtona uz reģionu nosūtīs trieciengrupu, kurā ietilpst "Ford" aviācijas bāzes kuģis un kuģi, kas to atbalsta. Viņš piebilda, ka ASV Izraēlai piegādās munīciju.

"Pirmā drošības palīdzība tiks vesta šodien un ieradīsies tuvāko dienu laikā," sacīja Ostins, kuru citē "Sky News".

Savukārt Lielbritānijas premjers Riši Sunaks piedāvāja Izraēlas premjerministram Benjaminam Netanjahu "jebkuru atbalstu, kas Izraēlai vajadzīgs" pēc "Hamas" uzbrukuma Izraēlai, teikts viņa biroja aprakstā par abu līderu šodien notikušo sarunu. "Premjerministrs izklāstīja diplomātisko darbu, ko Apvienotā Karaliste veic, lai nodrošinātu, ka pasaule runā vienā balsī, iebilstot pret šiem šausminošajiem [Hamas veiktajiem] uzbrukumiem," sacīja Sunaka birojs. "Premjerministrs Netanjahu pateicās premjerministram par Apvienotās Karalistes atbalstu."

Jau ziņots, ka sestdienas rītā Gazas joslā bāzētais "Hamas" kaujinieku grupējums veica bezprecedenta uzbrukumu Izraēlai, izšaujot tūkstošiem raķešu un desmitiem tā kaujinieku pārvarot stipri nocietinātās robežas vairākās vietās pa gaisu, sauszemi un jūru. Izraēla ir atbildējusi ar gaisa triecienu vilni objektiem Gazā.

Izraēla saka, ka kopš "Hamas" uzbrukuma sākuma ir nogalināti 600 izraēlieši. Tāpat Izraēla ziņo, ka ir nolaupīti 100 tās iedzīvotāji un vairāk nekā 2000 ir ievainoti. Saskaņā ar Gazas sektora Veselības ministrijas datiem Izraēlas veiktajos prettriecienos gājuši bojā aptuveni 370 palestīnieši, savukārt ievainoti ir 2200.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!