Fоtо: AP/Scanpix/LETA

Ukrainas spēkiem izdevies noturēt aizsardzības līnijas ap aplenkto austrumu pilsētu Avdijivku, neskatoties uz pieaugošo Krievijas spēku spiedienu, atsaucoties uz Kijivas militārpersonu paziņojumu, vēsta medijs "Sky News".

Kopš oktobra vidus Krievijas karaspēks Doneckas apgabala pilsētas virzienā intensīvi veicis gaisa uzlidojumus. Ukrainas publicētajos foto un video redzams, ka liela daļa ēku Avdijivkā gaisa uzbrukumos ir pārvērstas par drupām.

110. atsevišķās mehanizētās brigādes runasvīrs Antons Kocukons paziņoja, ka Krievijas spēki pulcējoties trīs pilsētas malās. "Viņi veido rezerves. Viņi šeit ir atveduši aptuveni 40 000 karavīru līdz ar visa kalibra munīciju. Mēs neredzam nekādas pazīmes, ka krievi plānotu atteikties no saviem plāniem aplenkt pilsētu," nacionālajā televīzijā paziņoja runasvīrs.

Kocukons skaidroja, ka Krievijas karaspēks "spēlē kaķi un peli" un sūta "milzīgu skaitu dronu", vienlaikus izvietojot artilēriju, lai iegūtu labāku priekšstatu par tur esošo aizsardzību.

Ukrainas dienvidu spēku grupas ģenerālis Oleksandrs Tarnavskis sacīja, ka karaspēks ap Avdijivku "stingri tur savu aizsardzību".

Savukārt Zaporižjas apgabalā okupanti pēdējās diennakts laikā veikuši 131 uzbrukumu 20 pilsētām.

Krievijas spēki teritorijas apšaudījuši ar raķetēm un veikuši 21 bezpilota lidaparātu uzbrukumu, "Telegram" kanālā vēstīja Zaporižjas apgabala kara administrācijas vadītājs Jurijs Malaško. Saņemti vairāk nekā 10 ziņojumu par dzīvojamo ēku un infrastruktūras iznīcināšanu, tomēr neviens civiliedzīvotājs neesot ievainots, komentēja Malaško.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !